نیویورک لایحه ای را برای حمایت از «حق تعمیر» مشتریان صنعت تلفن همراه تصویب کرد


جنبش “حق تعمیر” که در ایالات متحده و برخی دیگر از کشورها راه اندازی شد، روز گذشته در آستانه پایان سال 2022 به موفقیت های قابل توجهی دست یافت. کتی هوکول، فرماندار نیویورک لایحه تعمیر نمایشگاه دیجیتال را امضا می کند. این اولین لایحه مربوط به کمپین حق تعمیر در نیویورک نیست، اما مهمترین آن در نظر گرفته می شود.

به گفته Android Authority، امضای لایحه جدید به این معنی است که مشتریان و ارائه دهندگان خدمات تعمیرات مستقل به فایل‌های دستی، نمودارها، سیستم‌های تشخیصی و قطعات اصلی محصول همه شرکت‌های فعال در نیویورک دسترسی خواهند داشت. این قانون در نگاه اول عالی به نظر می رسد، با این حال، لایحه تعمیر نمایشگاه دیجیتال با یک سری اصلاحات در آستانه امضای قانون بود که بسیاری از کاربران آن را دوست نداشتند.

مهمترین تغییر اعمال شده در این لایحه این است که شرکت ها می توانند قطعات را به صورت گروهی بفروشند تا به صورت انفرادی. در تئوری، یک سازنده گوشی هوشمند می‌تواند مادربرد، باتری و نمایشگر را که قبلاً مونتاژ شده‌اند، بفروشد و این قطعات را جداگانه به فروش نرساند. بدیهی است که اگر تنها به یکی از این قطعات نیاز دارید، اجبار به خرید هر سه، شما را از این کار منصرف می کند.