نینتندو سوییچ 2 احتمالا قدرتمندتر از پلی استیشن 4 خواهد بود


به گزارش Notebookcheck، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) در یکی از فایل های خود به تولید کنسول نسل جدید نینتندو سوییچ اشاره کرده است. سونی مدت کوتاهی پس از عرضه پلی استیشن 4 کار بر روی پلی استیشن 5 را آغاز کرد و بعید نیست که نینتندو سیاست مشابهی را در پیش گرفته باشد.

سازمان رقابت و بازار بریتانیا سندی را منتشر کرده است که بر توافقنامه خبری مایکروسافت با اکتیویژن بلیزارد تمرکز دارد. در بخشی از سند از این دو دستگاه به عنوان تنها کنسول هایی که به سرویس بازی ابری نینتندو دسترسی دارند، اشاره شده است. نام دستگاه دوم اعلام نشده است و به جای آن شاهد استفاده از ایموجی هستیم.

تفسیر متن سازمان CMA کار ساده ای نیست. در حالی که اکثر کاربران بر این باورند که این سازمان تولید نسل دوم نینتندو سوییچ را تایید کرده است، متن مذکور ممکن است به معنای ارائه سرویس بازی ابری نینتندو بر روی پلتفرم های دیگری مانند رایانه های شخصی یا گوشی های هوشمند در آینده نزدیک باشد.

شایعات تایید نشده می گویند که نسل جدید نینتندو سوییچ در سال 2024 وارد بازار می شود و به پردازنده مرموز Nvidia Tegra T239 مجهز می شود. این پردازنده احتمالا چهار ترافلاپ قدرت گرافیکی را ارائه می دهد. یعنی بیش از 10 برابر بیشتر از پردازنده نینتندو سیج که 0.3932 ترافلاپس قدرت دارد.

یکی از افشاگران می گوید که قدرت نینتندو سوییچ 2 حدود 2.4 ترافلاپس خواهد بود. یعنی 6 برابر نسل اول این کنسول و چیزی بین قدرت پلی استیشن 4 و پلی استیشن 4 پرو. نسل جدید نینتندو سوییچ احتمالاً از تکنیک ردیابی پرتو پشتیبانی می کند.