نکات مهم برای محافظت و مراقبت از لپ تاپ در سفر


لپ تاپ 💻 وسیله ای حساس است و برخی افراد مجبورند در سفر، رفت و آمد شهری و … آن را با خود حمل کنند که به دلیل این موضوع ممکن است لپ تاپ در حین حمل و نقل آسیب ببیند. در این مقاله از تیرازیس فایل به نکات مهم محافظت و مراقبت از لپ تاپ در سفر می پردازیم.

مراقبت از لپ تاپ در سفر

8 نکته برای محافظت از لپ تاپ در سفر

می توان گفت مهم ترین ویژگی لپ تاپ قابلیت حمل آسان آن است. اما سوال مهم این است که آیا حمل یک لپ تاپ واقعا به این سادگی است؟ این دستگاه ظریف است و در حمل آن باید دقت کرد. در این مقاله از تیرازیس فایل راه های مراقبت از لپ تاپ را توضیح می دهیم.

استفاده از کوله پشتی و کیف لپ تاپ ضد سرقت

مراقبت از لپ تاپ در سفر

مهم نیست مقصد شما کجاست و چگونه می خواهید به آن برسید، بهتر است یک کیف لپ تاپ ضد سرقت برای لپ تاپ خود تهیه کنید. این کیف ها گران هستند، اما کسری از هزینه ای هستند که برای لپ تاپ خود خرج خواهید کرد. کیفی بخرید که دارای محفظه لپ تاپ هم اندازه دستگاه شما و دارای ضربه گیرهای خوبی در همه جهات باشد. یک کوله پشتی یا کیف مطمئن معمولا دارای قفل ضد سرقت و جیب های مخفی است و به راحتی قابل برش و پاره شدن نیست.

توجه به محفظه کیف لپ تاپ

مراقبت از لپ تاپ

کیف های لپ تاپ مختلفی در بازار وجود دارد. همه آنها جای لپ تاپ دارند، اما میزان استحکام و محافظت این مکان می تواند بسیار متفاوت باشد. کیف لپ تاپ باید ضربه گیر داشته باشد. ضربه گیرها باید از نوع خاصی بوده و دارای برجستگی هایی باشند که باعث کاهش یا از بین بردن فشار وارد بر دستگاه در هنگام ضربه شود. در خرید بامپر حتما به نوع قاب لپ تاپ دقت کنید.

اگر قصد خرید کیف لپ تاپ را دارید، پیشنهاد می کنیم جامع ترین راهنمای انتخاب کیف لپ تاپ مناسب را مطالعه کنید.

چگونه از لپ تاپ مراقبت کنیم؟ استفاده از کاور و محافظ لپ تاپ

چگونه از لپ تاپ مراقبت کنیم

حتی اگر کیف لپ تاپ شما ضد سرقت و ضد ضربه است و محفظه محکمی برای دستگاه شما دارد، بهتر است کاور لپ تاپ بخرید. پوشش لپ تاپ از خط و خش جلوگیری می کند و می تواند محافظت بیشتری برای دستگاه شما ایجاد کند.

استفاده از برچسب های محافظ یا پوسته لپ تاپ

مراقبت از لپ تاپ

برچسب هایی برای محافظت از لپ تاپ وجود دارد. این استیکرها معمولا لایه نازکی از پلاستیک هستند و در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید می شوند. حتی می توانید طرح ساده و بی رنگ آن را انتخاب کرده و پشت لپ تاپ خود بچسبانید تا خط و خش و کدر نشود. در واقع پوسته های لپ تاپ از دستگاه در برابر آسیب های جزئی محافظت می کنند و قیمت مناسبی نیز دارند.

در قرار دادن لوازم در کوله پشتی لپ تاپ دقت کنید

مراقبت از لپ تاپ

ممکن است چیزهای زیادی را در کوله پشتی لپ تاپ خود قرار دهید. به عنوان مثال کابل های USB، شارژر، نوت بوک، مداد، خودکار و … را در کوله پشتی خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که لوازم جانبی که در کیف قرار می دهید به لپ تاپ فشار وارد نکرده و تیز نباشند. این لوازم جانبی را همیشه در قسمت دیگری از لپ تاپ قرار دهید. کوله پشتی و کیف لپ تاپ معمولا جیب های زیادی دارند. علاوه بر این مراقب باشید مواد غذایی و نوشیدنی هایی که در کیسه می گذارید از ظرف یا نایلون نریزد و لپ تاپ را کثیف نکند. نوشیدنی ها می توانند به لپ تاپ آسیب جدی وارد کنند.

لپ تاپ را به طور کامل خاموش و بسته کنید

همیشه قبل از جابجایی و حمل و نقل لپ تاپ را به طور کامل خاموش کنید و درب آن را ببندید، به خصوص زمانی که قصد دارید آن را در کوله پشتی یا کیف قرار دهید. خاموش نشدن لپ تاپ باعث گرم شدن آن می شود و وقتی لپ تاپ را می بندید میزان گرما افزایش می یابد. در نتیجه ممکن است دستگاه شما در کوله پشتی یا کیف شما داغ شود و قطعات داخلی آن آسیب ببینند. زمانی که قرار است در زمان بسیار کوتاهی دوباره در را باز کنید و از دستگاه استفاده کنید، نیازی به خاموش کردن کامل لپ تاپ ندارید. همیشه مطمئن شوید که بین لپ تاپ شما کاغذ یا چیزی وجود نداشته باشد و درب آن کاملا بسته باشد.

چگونه در روزهای بارانی از لپ تاپ خود مراقبت کنیم؟

مراقبت از لپ تاپ

بهتر است در خرید کوله پشتی یا کیف لپ تاپ به ضد آب بودن آن توجه کنید. اگر کیف شما ضد آب نیست، می توانید از کاور ضد آب استفاده کنید و آن را در کیف قرار دهید تا در مواقع اضطراری از آن استفاده کنید و کیف لپ تاپ خود را بپوشانید.

با احتیاط حمل کنید

هنگام حمل لپ تاپ مراقب باشید که به درها یا دیوارها برخورد نکنید. از قرار دادن اجسام سنگین در بالای کیف لپ تاپ خودداری کنید. علاوه بر این، کوله پشتی یا کیف لپ تاپ خود را روی زمین نیندازید. اگر در مسافرت کیف را زیر پای خود می گذارید، مطمئن شوید که پایتان به طور تصادفی به آن برخورد کرده و به طور تصادفی به آن لگد نزنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از تیرازیس فایل نکات مراقبت از لپ تاپ را توضیح داده ایم. از چه نکات دیگری استفاده می کنید؟ لطفا نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.