نمودارها هنوز صعودی هستند. قیمت بیت کوین به طور موقت از مرز 24000 دلار عبور کرد


با ادامه روند صعودی خود، بیت کوین به طور موقت به 24000 دلار رسید زیرا سرمایه گذاران رمزارز ماه جدید را با لبخند آغاز کردند.

رشد قیمت بیت کوین در حالی رخ می دهد که بانک مرکزی ایالات متحده (معروف به فدرال رزرو) یک روز قبل نرخ بهره معیار را یک چهارم درصد افزایش داده است. جروم پاولرئیس هیئت مدیره فدرال رزرو می گوید که روند کاهش تورم آغاز شده است. این اظهارات باعث شد تا سرمایه گذارانی که روی کاهش تورم شرط بندی کرده بودند آرامش پیدا کنند و ریسک بیشتری بپذیرند.

بالاترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته 24,249 دلار بوده است، با این حال، در زمان نگارش این مقاله، این ارز دیجیتال محبوب با قیمت 23,824 دلار معامله می شود. رکورد 24249 دلاری بیت کوین از 17 آگوست 2022 (5 سپتامبر 1401) ثبت نشده بود.

افزایش قیمت فقط برای بیت کوین اتفاق نیفتاده و در عین حال قیمت سهام تعدادی از شرکت ها افزایش یافته است. در 24 ساعت گذشته بهترین عملکرد روزانه متا در یک دهه به ثبت رسید و این شرکت توانست 100 میلیارد دلار به ارزش بازار خود اضافه کند. بررسی‌های CNBC نشان می‌دهد که بازدهی خزانه‌داری آمریکا و شاخص دلار آمریکا کاهش یافته است تا افراد بیشتری را به سمت ارزهای دیجیتال سوق دهد.

ارزش بیت کوین از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 40 درصد افزایش یافته است تا بخشی از افت شدید قیمت این ارز دیجیتال در سال 2022 جبران شود. تعدادی از تحلیلگران می گویند که با وجود افزایش قیمت بیت کوین ، صنعت کریپتو هنوز برای رشد انفجاری آماده نیست و احتمالاً قیمت ها به حالت قبل باز خواهند گشت.