نمایشگر تاشو گلکسی زد فولد 5 احتمالاً دارای بریدگی کوچک تری خواهد بود


گلکسی زد فولد 4 بدون شک یکی از بهترین گوشی های تاشو است که در سال 2022 عرضه شد. زیرا تعادل بسیار خوبی بین کیفیت ساخت، دوربین، نرم افزار و عمر باتری ارائه می دهد. با این حال، این بدان معنا نیست که جایی برای پیشرفت وجود ندارد. سامسونگ باید یکی از بزرگ‌ترین نقص‌های طراحی خود را با گوشی‌های هوشمند تاشو برطرف کند و به نظر می‌رسد که این کار را با گلکسی زد فولد 5 انجام خواهد داد.

طبق گفته SamMobile، سامسونگ از یک لولای قطره‌ای شکل در گلکسی زد فولد 5 استفاده خواهد کرد. این بدان معناست که گوشی تاشو پرچم‌دار بعدی این غول فناوری کره‌ای در صورت تا شدن می‌تواند کاملاً صاف و بدون درز باشد. لولای جدید این گوشی باعث می شود نمایشگر داخلی آن در حالت تا شدن کمتر فرورفته شود و این دقیقا همان چیزی است که طرفداران Z Fold در سال های اخیر بارها به آن اشاره کرده اند.

با این حال، برخلاف تولیدکنندگان چینی گوشی‌های تاشو، سامسونگ سری Z Fold را با گواهی IPX8 ارائه می‌کند. بنابراین گوشی مذکور مقاومت کمی در برابر نفوذ آب دارد. گلکسی Z Fold 5 از نظر طراحی و تجربه به دستگاه ایده‌آل نزدیک خواهد شد که طراحی کاملاً صاف تاشو و مقاومت در برابر آب را ارائه می‌کند. در این شرایط عدم مقاومت در برابر گرد و غبار تنها عیب گوشی مذکور خواهد بود.