نقش مشاوران جذب سرمایه رتیبا در هموارسازی مسیر جذب سرمایه برای استارت آپ ها


خدمات دیگری که مشاوران جذب سرمایه می توانند به استارتاپ ها ارائه دهند، به شرح زیر است:

• راه های مختلف جذب سرمایه را شناسایی کنید

• ساختار طرح کسب و کار

• ارزیابی پتانسیل سودآوری

• شناسایی و معرفی سرمایه گذاران مناسب برای استارتاپ

به طور کلی مشاوران افزایش سرمایه با تجربه، تخصص و دانش خود در این زمینه به استارت آپ ها کمک می کنند تا اسناد و مدارک مناسب را جمع آوری کرده و آمادگی کامل برای جذب سرمایه از سرمایه گذاران را داشته باشند.

استارت آپ ها در جذب سرمایه باید به چه نکاتی توجه کنند؟

دریافت اسناد افزایش سرمایه و تهیه آن توسط مشاوران به معنای تضمین افزایش سرمایه نیست. دلایل متعددی وجود دارد که چرا یک استارتاپ ممکن است توسط سرمایه گذاران پذیرفته نشود. اما اگر از خدمات مشاوره جذب سرمایه رتیبا استفاده کرده اید، تحلیلگران رتیبا تضمین می کنند که در فرآیند جذب سرمایه با مشکلی مانند برآورد نادرست جریان های نقدی یا ارزش گذاری نامناسب مواجه نخواهید شد و محاسبات ارائه شده در اسناد جذب سرمایه مورد تایید شرکت ها می باشد. کارشناسان سرمایه گذاری و صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر.

نکات کلی که برای جذب سرمایه از سرمایه گذاران باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

• ایجاد نیاز به سرمایه گذاری: استارتاپ باید با تامین نیازهای خود پتانسیل رشد خود را به سرمایه گذاران نشان دهد. با این روش سرمایه گذاری آنها توجیه می شود.

• ارائه تفکر نوآورانه به سرمایه گذار: استارتاپ باید خدمات و محصولات خود را به گونه ای ارائه کند که نوآوری در فرآیند آن موجب پیروزی رقبا شود.

• نشان دادن تجربیات موفق در گذشته: در جلسات ارائه به سرمایه گذار باید از موفقیت هایی که در گذشته به دست آورده صحبت کند. این به جلب اعتماد سرمایه گذاران کمک می کند. با این حال، صحبت از شکست هایی که تجربه کرده اند تأثیر منفی نخواهد داشت.

• شناخت بازار: اگر قصد جذب سرمایه از سرمایه گذاران خارجی را دارید، از جملاتی مانند «ما همتا نداریم» یا «ما در بازار اول هستیم» خودداری کنید. بازار و رقبای خود را به طور کامل شناسایی کنید و به دنبال معرفی مزیت رقابتی خود نسبت به دیگران باشید.

• تیم مناسب بسازید: استارتاپ خود را به یک نفر وابسته نکنید. سرمایه گذاران تمایل دارند تا روی تیم سرمایه گذاری کنند تا فردی.

گروه تحلیلی رتیبا در سال‌های اخیر این افتخار را داشته است که با کسب‌وکارهای بسیاری در بازارهای مختلف و با سطوح بلوغ مختلف از مراحل پیش‌بذر تا مراحل پایانی چرخه بلوغ تجاری خدمات همکاری کند. جذب سرمایه فراهم کرده است. تیمچه، یاسانان، بانیترو، گردشگری سلامت آریا، الماس و… تنها بخشی از استارت آپ هایی هستند که از این خدمات استفاده کرده اند. در پورتفولیوی رتیبا (https://retiba.ir/portfolio) می توانید مجموعه کامل استارت آپ هایی که از خدمات ارزش گذاری، مدل سازی مالی و جذب سرمایه رتیبا استفاده کرده اند را مشاهده کنید.

جمع آوری کمک مالی: https://retiba.ir/fundraising/

مشاوره سرمایه گذاری: https://masoudgoudarzi.com/