نقش آب و فناوری در تصفیه آب آشامیدنی


آبین به عنوان اولین بازار آنلاین تخصصی تجهیزات آب در ایران یکی از بهترین شرکت های تصفیه آب در زمینه ارائه انواع فناوری ها و طراحی و تولید دستگاه های تصفیه آب جهت تامین آب شرب در مقیاس های مختلف می باشد.

این دستگاه ها بر اساس دانش تخصصی طراحی سیستم های تصفیه آب و بر اساس نیاز مشتری در مقیاس صنعتی طراحی و تولید می شوند. دستگاه های تصفیه آب ابین بر اساس آخرین تکنولوژی روز دنیا برای تصفیه آب ساخته شده اند و به همین دلیل دارای راندمان بالایی در فرآیند تصفیه آب می باشند.

یکی از مهمترین محصولات فیلترهای آبین ممبران می باشد که از برندهای معروف مختلفی از جمله دوپونت و داو فیلمتک وارد می شود. در ادامه به معرفی برترین برندهای فیلتر ممبران آبین می پردازیم.

فیلترهای غشایی با عملکرد و ویژگی های منحصر به فرد

فیلترهای غشایی با ساختار لایه های متشکل از غشای نیمه تراوا مهمترین بخش یک سیستم تصفیه آب هستند. فیلتر ممبران به دلیل طراحی منحصر به فرد و لایه لایه و همچنین قطر منافذ کوچک 0.0001 میکرون توانایی حذف بیش از 99 درصد از آلاینده ها و املاح آب را دارد. بنابراین آب خروجی از این فیلتر دارای کیفیت و خلوص بالایی می باشد که بسته به نوع کاربرد می توان سایر عملیات فیلتراسیون را نیز بر روی آن انجام داد.

فیلترهای ممبران از برندهای معتبر دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که باعث می شود دستگاه تصفیه آب کارایی بالایی داشته باشد. برخی از مهمترین ویژگی های فیلترهای ممبران شامل موارد زیر است:

1. تولید آب با خلوص بالا

2. بهبود کیفیت آب با هزینه مقرون به صرفه

3. عمر طولانی در صورت رعایت استانداردهای استفاده

4. دقت بالا در تصفیه آب

این ویژگی ها در فیلتر ممبران باعث افزایش راندمان سیستم تصفیه آب می شود. البته در کنار فیلتر ممبران از فیلترهای تصفیه آب دیگری نیز برای حذف آلاینده های خاص استفاده می شود. در واقع فیلتر ممبران به تنهایی برای تصفیه آب کافی نیست و در کنار سایر فیلترها عملکرد فوق العاده ای در فرآیند تصفیه آب خواهد داشت.