نسل بعدی گوشی های تاشو سامسونگ احتمالا با نمایشگرهای BOE عرضه خواهند شد


ظاهرا سامسونگ قصد دارد یکی از رقبای خود در زمینه نمایشگر را به زنجیره تامین نسل بعدی گوشی های تاشو Galaxy Z Fold و Z Flip اضافه کند. طبق گزارش ها، بخش موبایل این شرکت در حال مذاکره با BOE برای استفاده از صفحه نمایش های تاشو این برند چینی در محصولات آینده خود است.

البته، BOE قبلاً برخی از نمایشگرهای معمولی را برای گوشی های میان رده و ساعت های هوشمند سامسونگ تولید کرده است. اما تاکنون به زنجیره تامین کنندگان محصولات شاخص این غول فناوری کره ای اضافه نشده است. به گفته SemMobile، این وضعیت می تواند در آینده نزدیک تغییر کند. زیرا سامسونگ احتمالاً قصد دارد تنوع بیشتری به شرکای تجاری خود در بخش نمایشگر بدهد.

بر اساس گزارش های برخی منابع کره ای مانند IT Home، این امکان برای BOE وجود دارد که بخشی از پنل های تاشو گلکسی زد فولد 5 و گلکسی زد فلیپ 5 و حتی گلکسی زد فولد 6 و گلکسی زد فلیپ 6 را تولید کند. به نظر می رسد این تصمیم هنوز نهایی نشده است. زیرا BOE هنوز نتوانسته استانداردهای کیفی مورد نظر سامسونگ را ارائه دهد. این شرکت کره ای احتمالاً قبل از شروع همکاری طولانی مدت با BOE، پنل های این برند را در برخی از دستگاه های خود آزمایش خواهد کرد.

در حال حاضر به نظر نمی رسد سامسونگ با این شرکت چینی به توافق خاصی برای استفاده از پنل های BOE دست پیدا کند. سامسونگ الکترونیکس تاکنون پنل های تاشو خود را تنها از واحد نمایشگر سامسونگ خریداری کرده است. اگر BOE به زنجیره تامین این شرکت کره ای اضافه شود، می تواند فروش واحد سامسونگ دیسپلی را کاهش دهد.

علاوه بر این، به نظر می رسد که گوگل اولین گوشی تاشو خود را با نام Pixel Fold با نمایشگرهای تاشو ساخت سامسونگ دیسپلی عرضه خواهد کرد. بنابراین شاید ظرفیت تولید این واحد تکمیل شده باشد. به همین دلیل، غول فناوری کره ای تصمیم گرفته تا به فکر همکاری با رقیب خود، BOE باشد.

لازم به ذکر است رقابت سامسونگ دیسپلی و BOE برای تولید صفحه نمایش های مورد نیاز آیفون های اپل همچنان ادامه دارد. گزارش های اخیر نشان می دهد که شرکت چینی به آرامی سهم خود را برای تولید پنل های مورد نیاز آیفون افزایش می دهد. برخی می گویند BOE حتی اولین سفارشات خود را برای ساخت پنل های LTPO برای آیفون های سال آینده دریافت کرده است.

طبق گزارش های موجود، سامسونگ احتمالاً در سه ماهه سوم سال جاری از گلکسی زد فولد 5 و گلکسی زد فلیپ 5 رونمایی خواهد کرد و تا آن زمان به فروش گلکسی زد فولد 4 و گلکسی زد فلیپ 4 ادامه خواهد داد.