نسل بعدی مداد اپل با قابلیت تشخیص رنگ و بافت ابزاری رویایی برای طراحان گرافیک خواهد بود.


اپل پتنت جدیدی به ثبت رسانده است که نشان می دهد Apple Pencil رنگ ها و بافت ها را با استفاده از حسگرهای نوری داخلی تشخیص می دهد. این فناوری باعث می شود که Apple Pencil چیزی فراتر از یک قلم برای یادداشت برداری و خلق آثار هنری باشد.

قلم اپل بعدی می تواند به عنوان یک ابزار بسیار مفید برای هنرمندان با قابلیت تشخیص رنگ و بافت اشیا عمل کند تا بتوانند به رنگ ها و بافت های مورد نیاز برای پروژه های مختلف دسترسی داشته باشند. قابلیت ذکر شده به نوعی یادآور ابزار قطره چکان در نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ است که با آن می توانید رنگ های موجود در تصاویر مختلف را انتخاب کرده و در پروژه های خود استفاده کنید.

طبق درخواست ثبت اختراع اپل، سیستم حسگر رنگی Apple Pencil می تواند رنگ اجسام خارجی را تشخیص دهد و بافت و سایر ویژگی های ظاهری مربوط به آنها را تشخیص دهد. حسگر نور در قلم نسل بعدی اپل احتمالا قابل تنظیم خواهد بود و کاربران می توانند طیف نور آن را سفارشی کنند. در واقع می توان طیف نور را بر اساس رنگ نور محیط تنظیم کرد.

به گفته Neowin، کاربران می توانند شدت نور ساطع شده را هنگام تشخیص رنگ با نسل بعدی Apple Pencil تنظیم کنند. علاوه بر این، واحد اندازه گیری اینرسی ممکن است برای تشخیص زاویه بین قلم و سطح در طول فرآیند اندازه گیری رنگ استفاده شود. بافت سطح نیز احتمالاً با استفاده از نوری که با زاویه به سطح برخورد می کند اندازه گیری می شود.

داده های جمع آوری شده توسط Apple Pencil جدید می تواند به صورت بی سیم به یک دستگاه تلفن همراه مانند iPad برای استفاده توسط کاربر در برنامه هایی مانند برنامه های طراحی منتقل شود.

در حال حاضر ویژگی های توصیف شده برای نسل بعدی اپل پنسیل تنها تئوری است و مشخص نیست که آیا اپل واقعا تصمیم دارد مدل بعدی قلم استایلوس خود را با چنین ویژگی عرضه کند یا خیر. با این حال، بیش از چهار سال از معرفی نسل دوم اپل پنسیل می گذرد، بنابراین این غول فناوری احتمالاً در حال بررسی به روز رسانی است.

در گذشته، اپل پتنت‌های دیگری را برای سایر فناوری‌های مرتبط با قلم ثبت کرده است، از جمله نوک‌های جداشدنی سفارشی و یک عنصر چرخان و چندین نواحی حساس به لمس روی بدنه محصول. باید دید در آینده کدام یک از این ویژگی ها به نسل بعدی اپل پنسل اضافه خواهد شد.