نسخه پولی ChatGPT با عملکرد سریعتر و قیمت ماهانه 20 دلار معرفی شد


شرکت OpenAI نسخه جدیدی از چت ربات هوشمند ChatGPT را معرفی کرده است که هزینه آن 20 دلار در ماه است. با ارائه این سرویس دسترسی شما به ChatGPT با اولویت بیشتری انجام می شود. زمانی که حجم استفاده از ChatGPT افزایش یابد، کاربران نسخه رایگان باید منتظر بمانند تا با این چت بات کار کنند، اما کاربران نسخه پلاس بدون مشکل به استفاده از ChatGPT ادامه می دهند. نسخه پلاس ChatGPT سریعتر از نسخه رایگان به سوالات پاسخ می دهد و زودتر به ویژگی های جدید مجهز شده است.

OpenAI می‌گوید در هفته‌های آینده دعوت‌نامه‌هایی را برای سرویس ChatGPT Plus برای کاربران ایالات متحده ارسال خواهد کرد. این سرویس در آینده برای سایر کشورها نیز در دسترس خواهد بود.

هفته گذشته در شبکه های اجتماعی گفته شد که OpenAI به دنبال معرفی مدل پلاس یا پرو ChatGPT با قیمت ماهانه 42 دلار است. این قیمت برای افرادی که هیچ استفاده تجاری از ChatGPT ندارند بسیار غیر منطقی بود. با این حال، قیمت 20 دلار به کاربران بیشتری اجازه دسترسی به ChatGPT Plus را می دهد.

هزینه 20 دلاری ChatGPT Plus می تواند استاندارد جدیدی را برای قیمت گذاری ربات چت هوش مصنوعی ایجاد کند. بدون شک در آینده ای نه چندان دور شاهد چت بات های دیگری خواهیم بود.

ChatGPT در حال حاضر یک نسخه رایگان دارد و به یک چت بات کاملاً پولی تبدیل نمی شود. OpenAI می گوید ربات چت همچنان به صورت رایگان در دسترس خواهد بود.