نسخه جدید مرورگر مایکروسافت اج با پیش بینی متن و سایر ویژگی های مفید منتشر شد


مایکروسافت آخرین آپدیت مرورگر اج را با شماره نسخه 109.0.1518.49 منتشر کرد. این به روز رسانی برای نسخه های پایدار Edge در دسترس است. بنابراین، افرادی که برای کارهای روزانه خود به مرورگر وابسته هستند، می توانند بدون نگرانی آن را دانلود و نصب کنند. نسخه جدید این مرورگر دارای چندین ویژگی جدید از جمله پیش بینی متن است. این قابلیت در زمینه های ویرایش متن طولانی در فرم های وب به کاربران کمک می کند تا متون مورد نظر خود را سریعتر تایپ کنند. البته این قابلیت در حال حاضر فقط در ایالات متحده، هند و استرالیا و فقط به زبان انگلیسی موجود است.

با توجه به Windows Central، نسخه 109.0.1518.49 Edge همچنین گزینه ای برای پیوند یک حساب شخصی مایکروسافت و یک حساب Azure Active Directory از طریق محل کار یا تحصیل ارائه می دهد. لازم به ذکر است که امتیازهای به اصطلاح Microsoft Rewards که از طریق هر یک از اکانت های ذکر شده به دست می آورید با هم جمع می شوند. در ادامه تغییرات کامل آخرین نسخه مایکروسافت اج را بررسی می کنیم:

پیوند بین حساب شخصی Microsoft (MSA) و حساب Azure Active Directory (AAD): مایکروسافت به کاربران اجازه می دهد تا حساب شخصی خود و حساب Azure را از طریق محل کار یا تحصیل پیوند دهند. پس از ایجاد پیوند، کاربران می توانند برای جستجوهای Bing که در مرورگر خود یا کادر جستجوی ویندوز انجام می دهند، امتیاز کسب کنند. مدیران سیستم همچنین می توانند این ویژگی را در بخش Message Center در مرکز مدیریت Microsoft 365 یا با استفاده از خط مشی LinkedAccountEnables کنترل کنند.

تغییر تأیید گواهی سرور TLS: در Edge نسخه 110، Trustlist Certificate و Verifier Certificate از فروشگاه اصلی سیستم عامل میزبان جدا می شود و به جای آن، لیست اعتماد پیش فرض گواهی و تایید کننده گواهی مرورگر ارائه و همراه با آن ارسال می شود. سیاست MicrosoftRootStoreEnables نیز برای آزمایش کنترل این ویژگی استفاده می شود. پشتیبانی از این خط مشی طبق برنامه مایکروسافت در نسخه 11 Edge حذف خواهد شد.

پیش‌بینی متن برای کمک به نوشتن سریع‌تر با اشتباهات کمتر: مایکروسافت اج اکنون پیش بینی کلمات را در زمینه های ویرایش متن طولانی فرم های وب ارائه می دهد. مدیران می توانند در دسترس بودن این ویژگی را با خط مشی TextPredictionEnabled کنترل کنند. این ویژگی در حال حاضر فقط به زبان انگلیسی و فقط در ایالات متحده، هند و استرالیا در دسترس است و زبان های جدید در آینده اضافه خواهند شد. علاوه بر این، این قابلیت به زودی در اختیار کاربران کشورهای دیگر قرار خواهد گرفت.