نسخه جدید فایرفاکس برای اندروید ویژگی‌های قابل توجهی در حفظ حریم خصوصی ارائه می‌کند


موزیلا قابلیت Total Cookie Protection را که قبلاً در نسخه دسکتاپ فایرفاکس ارائه شده است به نسخه فایرفاکس اضافه کرده است. اندروید این مرورگر را اضافه کرد. این ویژگی برای مقابله با ردیابی کاربران در هنگام مرور وب سایت ها طراحی شده است. اما این ویژگی چگونه کار می کند؟ موزیلا یک نمونه کاملا مجزا از داده ها ایجاد می کند که کوکی ها برای هر وب سایت به طور جداگانه در آن ذخیره می شوند. بنابراین، با جداسازی کوکی ها، وب سایت ها نمی توانند کاربران را ردیابی کنند.

XDA می نویسد: با نسخه جدید فایرفاکس برای اندروید، اگر اطلاعات خاصی را در یک وب سایت وارد کرده باشید، دیگر نمی توانید از طریق کوکی ها به آن داده ها در وب سایت های دیگر دسترسی داشته باشید. Total Cookie Protection اطلاعات و تنظیمات برگزیده شما را در همه دستگاه‌ها همگام‌سازی می‌کند، اما برای انجام این کار، باید در دستگاه‌های مورد نظر به حساب Mozilla خود وارد شوید.

موزیلا همچنین محافظت از ایمیل شما را در نسخه دسکتاپ مرورگر خود با قابلیتی به نام Firefox Relay بهبود می بخشد. این ویژگی آدرس ایمیل واقعی کاربر را هنگام ثبت نام در وب سایت ها پنهان می کند. این شرکت هم اکنون امکان استفاده از قابلیت ذکر شده را تنها با یک کلیک بر روی قسمت ثبت نام و فرم های تماس فراهم کرده است.

در طول سال گذشته، موزیلا ابزارهای مختلفی را برای مقابله با تهدیدات آنلاین معرفی کرده است. این شرکت همچنین ویژگی هایی مانند ClearURL و ReadAloud را برای نسخه اندروید فایرفاکس در ماه گذشته معرفی کرد.

ClearURL به کاربران اجازه می دهد تا کدهای وابسته اضافی و ناخواسته را از URL ها حذف کنند و اشتراک گذاری لینک ها را آسان تر می کند. ReadAloud همچنین ابزار قدرتمندی است که متن وب سایت ها را به گفتار صوتی تبدیل می کند.