نسخه بتا اندروید 14 برای Xiaomi 13 و Tablet Pad 6 در حال توسعه است


اولین پیش نمایش توسعه دهندگان گوگل در ماه فوریه اندروید 14 را منتشر کرد. در ابتدای این ماه شاهد عرضه اولین نسخه آزمایشی این سیستم عامل بودیم.

انتظار می رود این شرکت هفته آینده در جریان رویداد I/O 2023 به طور رسمی از آخرین نسخه سیستم عامل موبایل خود رونمایی کند. انتظار می رود پس از این مراسم، سازندگان محصولات اندرویدی چارچوب زمانی خود را برای انتشار آپدیت مذکور اعلام کنند.

گزارش کردن طبق گفته GizmoChina، شیائومی مانند سال های گذشته بخشی از برنامه بتای اندروید خواهد بود و پایگاه کد MIUI نشان می دهد که این برند بیلدهای بتای اندروید 14 را برای چهار دستگاه خود منتشر خواهد کرد.

طبق گفته های شیائومی، این شرکت بیلدهای آزمایشی اندروید 14 را برای Xiaomi 13، Xiaomi 13 Pro، Xiaomi Pad 6 و Xiaomi Pad 6 Pro از 25 آوریل منتشر خواهد کرد. غول فناوری چینی احتمالاً برنامه آزمایشی خود را هفته آینده به عموم مردم معرفی خواهد کرد. اما برای تست آخرین نرم افزار باید در لیست بتا ثبت نام کرده باشید.

انتظار می‌رود نسخه پایدار اندروید 14 در ماه آگوست منتشر شود و سازندگان دستگاه‌های اندرویدی آن را برای دستگاه‌های واجد شرایط عرضه خواهند کرد.