نحوه یادگیری زبان انگلیسی


آموزش رایگان زبان انگلیسی در حال حاضر توسط افراد زیادی در فضای مجازی و واقعی در حال انجام است. انگلیسی یک زبان رایج و بین المللی است. این زبان به عنوان سومین زبان بین المللی جهان شناخته شده است، بنابراین بدون شک یادگرفتن انگلیسی برای بازرگانان، اساتید، مدیران روابط خارجی، دانشجویان بورسیه، مسئولین امور اقتصادی و … ضروری است.

چگونه انگلیسی یاد بگیریم؟

برای یادگیری هر زبانی لازم است ابتدا آموزش های اولیه به زبان آموز داده شود تا علاوه بر آشنایی با آن زبان ارتباط برقرار کند. انگلیسی زبانی شیرین، جذاب و کاربردی است که یادگیری آن به زمان نیاز دارد. در حال حاضر موسسات مجازی این زبان شیرین را به صورت آنلاین و حضوری به داوطلبان آموزش می دهند. این زبان نیز مانند سایر زبان ها سطوح مختلفی برای یادگیری دارد و زبان آموز باید ابتدا سطوح اول را بگذراند تا به سطوح دیگر برسد و آنها را یاد بگیرد.

برای یادگیری این زبان می توانید از راه های مختلفی این کار را انجام دهید که برخی از این راه ها که رایگان و بدون هزینه است از طریق گوگل و فضای مجازی انجام می شود. این دوره آموزشی کاملاً جامع نیست، اما اگر قصد دارید تا حدودی با این زبان آشنا شوید و قصد ندارید برای آن هزینه کنید، یادگیری از این طریق توصیه می شود.

نوع دیگر یادگیری پرداخت شهریه و ثبت نام در کلاس های مختلف است. برای این کار ابتدا باید یک موسسه کاملا معتبر با پایه های قوی پیدا کرد و سپس برای ثبت نام به آن موسسه مراجعه کرد. سطح تدریس موسسات با توجه به سن کاملاً متفاوت است. برخی از این موسسات فقط برای کودکان و برخی دیگر برای افراد مسن هستند.

چگونه انگلیسی یاد بگیریم؟

معمولا اساتیدی که در این موسسات به تدریس این زبان می پردازند، در رشته زبان پاس دارند. در حال حاضر با شیوع بیماری کرونا بیشتر کلاس ها به صورت آنلاین برگزار می شود و همین امر باعث شده برخی کلاس های زبان به صورت آنلاین برگزار شود. با این کلاس های آنلاین افراد بیشتری می توانند در یادگیری این زبان شرکت کنند. این افراد معمولاً مشغله زیادی دارند و نمی توانند حضوری در این کلاس ها شرکت کنند.

یادگیری زبان انگلیسی در موسسه ملل

برای یادگیری این زبان می توانید از یکی از راه های معرفی شده در قسمت بالا استفاده کنید تا این زبان شیرین را در سریع ترین زمان ممکن یاد بگیرید. موسسه ملل یکی از معتبرترین و بزرگترین موسسات کشور است که اساتید بین المللی زیادی دارد. این موسسه هر ساله تعداد زیادی داوطلب را به بهترین نحو آموزش می دهد. اساتید شاغل در این موسسه دارای مدارک بین المللی هستند. این اساتید مهارت بالایی در تدریس دارند.

چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟

چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟

ممکن است فکر کنید انجام سریع کاری فقط مربوط به افرادی است که عجله دارند، در حالی که این ویژگی را می توان به افراد باهوش نسبت داد. افرادی که قصد دارند فعالیت های خود را در زمان کمتری انجام دهند عجله ندارند، بلکه افرادی فعال و باهوش هستند که می خواهند از زمان خود به بهترین نحو استفاده کنند. در این زمینه افرادی هستند که می خواهند زبان انگلیسی را سریعتر یاد بگیرند. به همین دلیل آنها به دنبال راه حل های ساده و قابل اعتماد برای تحقق خواسته های خود هستند.

روش های مختلف برای یادگیری سریع انگلیسی

 1. اولین قدم برای یادگیری سریع تقویت شنیداری است یعنی اگر در حین تدریس توجه خود را افزایش دهیم می توانیم این زبان را سریعتر یاد بگیریم.
 2. قدم دوم برای یادگیری سریع این زبان شیرین و جذاب، یافتن شباهت هاست، به طوری که ساختارها کاملا منطقی و مغزی باشند و مغز ناخودآگاه آن را تشخیص دهد.
 3. در مرحله سوم سعی کنید صداها را به صورت صحیح و جداگانه یاد بگیرید. با یادگیری زبان انگلیسی می توانید به تقویت و رشد مغز خود کمک کنید. هر چه سریعتر و بهتر یک زبان را یاد بگیرید، راحت تر می توانید زبان های دیگر را یاد بگیرید. زیرا مغز شما رشد کرده و قوی شده است.
 4. هنگام یادگیری سعی کنید از واژگان مرتبط کمک بگیرید. مترادف های زیادی در زبان انگلیسی و فارسی وجود دارد. با یادگیری کلمات ساده تر می توانید این زبان را سریعتر یاد بگیرید.
 5. با یادگیری الگوهای زبان می توانید راه را برای یادگیری سریعتر هموار کنید. مثلا به جای یادگیری و حفظ گرامر، به مثال ها بیشتر توجه کنید و بر اساس آنها جمله بسازید.
 6. کلمات را در جملات بیاموزید: وقتی در حال مطالعه یک جمله هستید، سعی کنید معنی کلمات آن جمله را درک کنید.
 7. در این مرحله از یادگیری می توانید با موسیقی مطالعه کنید. تحقیقات نشان داده است که موسیقی می تواند کمک زیادی به زبان آموزان کند، به شرطی که از موسیقی در حین یادگیری و مطالعه استفاده شود.

چگونه بدون کلاس انگلیسی یاد بگیریم؟

راه های زیادی وجود دارد که افراد می توانند بدون شرکت در کلاس زبان انگلیسی را یاد بگیرند. مهم ترین راه هایی که از طریق آن می توانید زبان انگلیسی را بدون شرکت در کلاس یاد بگیرید به شرح زیر است:

 1. در مرحله اول می توانید صدای خود را ضبط کنید: برای این کار ابتدا باید یک متن یا ویدیوی انگلیسی را تماشا یا گوش دهید و سپس از روی آن بخوانید و صدای خود را ضبط کنید. دوباره به صدای خود گوش دهید تا بتوانید عیوب خود را بهتر و سریعتر برطرف کنید.
 2. سعی کنید یک مکان ساکت پیدا کنید و سپس در طول روز ده تا پانزده دقیقه با صدای بلند بخوانید. این برای تقویت عضلات صوتی است. چون ماهیچه های صوتی ما به بلندی این زبان عادت ندارند.
 3. خواندن و گوش دادن به آهنگ های انگلیسی می تواند به شما کمک زیادی کند.
 4. هم برای یادگیری لغات و هم برای تلفظ صحیح بهتر است ویدیوهای کوتاه زیادی ببینید.
 5. آشنایی با حروف صدادار و بدنه صدا و همچنین نحوه قرار دادن این حروف در کنار یکدیگر می تواند به شما در سرعت بخشیدن به یادگیری کمک کند.
 6. یکی از صداهای مهم و متداول در زبان انگلیسی شِوا است که باید با آن و کاربرد آن آشنا باشید.
 7. هنگام یادگیری باید به زیر و بمی صداها توجه کنید تا بتوانید در هنگام صحبت از کلمات به درستی استفاده کنید.
 8. در زبان انگلیسی نیز مانند فارسی باید به تعداد اجزای کلمات توجه شود.
 9. آشنایی خواننده با موتیفی که مفهوم خاصی را منتقل می کند.
 10. باید روی جملات و عبارات مکالمه کوتاه کار کنید تا آنها را به بهترین شکل یاد بگیرید. زیرا در زبان انگلیسی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.
 11. سعی کنید نظم و ارتباط مناسبی بین کلماتی که استفاده می کنید برقرار کنید.
 12. در زبان انگلیسی افعالی به نام افعال چند قسمتی وجود دارد که باید نحو صحیح را یاد بگیرید.
 13. شما می توانید با تشخیص پاسخ های سریع و کوتاه سرعت صحبت کردن خود را افزایش دهید.
 14. پس از یادگیری، سعی کنید داستان های کوتاه را به زبان انگلیسی بخوانید و سپس خودتان شروع به داستان گویی کنید.
 15. در طول مکالمه و همچنین مطالعه، باید در جایی که لازم است مکث کنید تا منظور خود را به بهترین شکل منتقل کنید.

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، موارد دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به صورت بسیار مختصر به آنها اشاره خواهیم کرد، از جمله موارد زیر:

 • کلماتی که دارای یک معنی واحد هستند را شناسایی کنید
 • تلفظ حروف و صداها
 • لهجه مورد نظر را انتخاب کنید
 • تقلید از سلبریتی ها
 • استفاده از آینه برای تلفظ کلمات
 • از اعداد استفاده کنید
 • توجه به الگوهای فراز و نشیب جملات
 • تشخیص اصل صحیح حروف
 • تقلید از انگلیسی زبانان
 • به ریتم جملات توجه ویژه ای داشته باشید
 • اصطلاحات صحیح را یاد بگیرید
 • توجه کلی به جزئیات
 • آرام صحبت کن
 • تمرین تکراری با ریتم
 • آموزش بیان احساسات به این زبان
 • معادل سازی عبارات
 • از شکل کوتاه کلمات استفاده کنید

هر یک از این موارد نقش مهمی در یادگیری بدون کلاس دارند.

چگونه بدون کلاس زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

حرف پایانی

انگلیسی زبان شیرینی است که برای یادگیری خوب به زمان نیاز دارد. برای یادگیری سریع این زبان چند نکته را باید در نظر گرفت. داشتن علاقه به یادگیری عامل موثری در یادگیری سریع این زبان است. این زبان یک زبان بین المللی است و در بین مردم بسیار محبوب است. این زبان توسط افراد و موسسات بسیاری در سراسر کشور تدریس می شود. اما پیشنهاد ما به شما بازدید از موسسه زبان ملل است.

/ پایان گزارش

این مقاله تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تیرازیس فایل هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد.