نحوه ویرایش یک فایل Word قفل شده و خروج از حالت Read Only


اگر یک فایل Word دارید که در حالت فقط خواندنی است، نمی توانید آن را تغییر دهید. برای تغییر فایل Word ابتدا باید آن را از حالت Read Only حذف کنید. در این مقاله از Enzel Web با نحوه ویرایش فایل ورد قفل شده و خروج از حالت Read Only آشنا می شویم.

چگونه فایل Word را از حالت Read Only حذف کنیم؟

نحوه ویرایش فایل های Microsoft Word در حالت فقط خواندنی

برنامه مایکروسافت ورد دارای ویژگی های مختلفی است که نوشتن متون مختلف را برای شما آسان می کند. وقتی فایل ورد را نهایی کردید، فایل ورد در حالت فقط خواندنی خواهد بود. این حالت باعث می شود که فایل word قفل شود و هیچکس نتواند آن را تغییر دهد. اگر می خواهید فایل Word را تغییر دهید، باید آن را از حالت Read Only حذف کنید. در ادامه مطلب چگونه یک فایل Word غیر قابل ویرایش را ویرایش کنیم بررسی خواهیم کرد

با خروج از حالت فقط خواندن، Word قفل شده را ویرایش کنید

هنگامی که یک فایل Word را باز می کنید که قابلیت اعمال تغییرات در آن غیرفعال است، یک نوار زرد رنگ در بالای صفحه نمایش داده می شود. در سمت چپ نوار زرد، گزینه Enable Editing قرار دارد. اگر روی Enable Editing کلیک کنید، می توانید فایل Word را تغییر دهید.

چگونه فایل Word را قابل ویرایش کنیم

باز کردن قفل و ویرایش متن فارسی در Word از طریق File Properties

برای ویرایش فایل word فقط Read Only ابتدا روی فایل مورد نظر کلیک راست کنید. از منوی باز شده گزینه Properties را انتخاب کنید.

در کادر Properties وارد تب General شوید. در قسمت Attributes تیک گزینه Read-only را بردارید. در نهایت روی Apply و سپس OK کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند.

چگونه یک فایل Word قفل شده را باز کنیم

چگونه یک فایل Word قفل شده را باز کنیم؟ با غیرفعال کردن محدودیت‌های ویرایش

همچنین می توانید ویژگی Edit Restrictions را برای ویرایش کلمه قفل شده غیرفعال کنید. برای این کار فایل Word را باز کنید. وارد تب Review شوید. در قسمت Protect روی Restrict Editing کلیک کنید.

ویرایش کلمه قفل شده است

سپس بر روی Stop Protection کلیک کنید. کادری باز می شود که از شما رمز عبور فایل را می خواهد. پسورد فایل word را وارد کرده و OK کنید.

چگونه فایل Word را از حالت Read Only حذف کنیم؟

حذف فایل Word از حالت فقط خواندنی با غیرفعال کردن Protected View

Protected View یکی دیگر از ویژگی های Word است که می توانید برای تغییر فایل Word آن را غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن نمایش محافظت شده، فایل را از بالای صفحه انتخاب کنید.

نحوه غیرفعال کردن حالت فقط خواندنی

سپس بر روی Options کلیک کنید.

چرا Word قفل است؟

در کادر باز شده وارد تب Trust Center شوید. در قسمت سمت راست کادر در قسمت Microsoft Word Trust Center بر روی Trust Center Settings کلیک کنید.

چگونه یک فایل Word غیر قابل ویرایش را ویرایش کنیم

اکنون از کادر سمت چپ گزینه Protected View را انتخاب کنید و تیک Enable Protected View را برای فایل‌های منشأ اینترنت، Enable Protected View برای فایل‌هایی که در مکان‌های بالقوه ناامن قرار دارند و Enable Protected View برای پیوست‌های Outlook را بردارید. در نهایت روی OK کلیک کنید.

فایل word را فقط خواندنی ویرایش کنید

برای ویرایش فایل word فقط خواندنی، باز کردن پیوست های ایمیل در Reading View را غیرفعال کنید

تابع Open E-mail Attachments in Reading View در Word باعث می شود فایل Word که به ایمیل ضمیمه شده است به صورت Read Only باز شود. اگر می‌خواهید اینگونه نباشد، می‌توانید Open E-mail Attachments را در Reading View غیرفعال کنید. برای این کار دوباره به مسیر File > Options بروید. وارد تب General شوید. صفحه را به پایین بکشید و در قسمت گزینه های راه اندازی، تیک باز کردن پیوست های ایمیل و سایر فایل های غیرقابل ویرایش را در نمای خواندن بردارید.

فایل Word را از حالت فقط خواندنی حذف کنید

چگونه حالت فقط خواندنی را غیرفعال کنیم؟ با غیرفعال کردن پنجره پیش نمایش در فایل اکسپلورر

برای غیرفعال کردن Preview Pane در File Explorer، Win + E را فشار دهید تا File Explorer باز شود. سپس از بالای صفحه وارد تب View شده و روی پنجره Preview کلیک کنید تا غیرفعال شود.

ویرایش کلمه قفل شده است

چگونه یک فایل Word غیر قابل ویرایش را با کپی و پیست ویرایش کنیم

یک راه دیگر ویرایش کلمه قفل شده است برای باز کردن فایل Word و انتخاب متن آن است. سپس روی متن کلیک راست کنید. از منوی باز شده گزینه Copy را انتخاب کنید.

چگونه یک فایل Word غیر قابل ویرایش را ویرایش کنیم

سپس بر روی File و سپس New کلیک کنید.

فایل word فقط خواندنی را ویرایش کنید

برای چسباندن متن کپی شده، در فایل Word جدید Paste را انتخاب کنید.

فایل Word را از حالت فقط خواندنی حذف کنید

چگونه فایل Word را قابل ویرایش کنیم؟ با استخراج از فایل فشرده

اگر فایل word که می خواهید ویرایش کنید در حالت آرشیو است، ابتدا روی آن کلیک راست کرده و Extract Here را انتخاب کنید. با این کار فایل Word را از حالت آرشیو حذف می کنید و می توانید آن را تغییر دهید.

چگونه یک فایل Word قفل شده را باز کنیم

چرا Word قفل است؟ چون فایل توسط آنتی ویروس مسدود شده است

گاهی اوقات آنتی ویروس به اشتباه فایل Word را خطرناک می داند و آن را مسدود می کند یا اجازه ویرایش آن را به شما نمی دهد. بنابراین، پس از غیرفعال کردن آنتی ویروس ویندوز، دوباره سعی کنید فایل را باز کرده و آن را ویرایش کنید.

Word قفل شده را با استفاده از Repair Your Microsoft Office ویرایش کنید

برنامه های مایکروسافت ابزاری به نام Repair Your Microsoft Office دارند تا در مواقعی که به درستی کار نمی کنند، این ابزار بتواند مشکلات برنامه ها را برطرف کند. برای استفاده از این ابزار برای ویرایش فایل Word فقط خواندنی کلیدهای میانبر Win + R را فشار دهید. در جعبه ابزار Run کلمه Control را تایپ کرده و روی OK کلیک کنید.

چگونه فایل Word را از حالت Read Only حذف کنیم؟

در کادر باز شده به مسیر Programs > Programs and Features بروید. مایکروسافت آفیس را از لیست برنامه ها انتخاب کرده و روی تغییر کلیک کنید. در کادر باز شده، Online Repair را فعال کرده و روی Repair کلیک کنید. هنگامی که تعمیر مایکروسافت آفیس به پایان رسید، کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید.

نحوه غیرفعال کردن حالت فقط خواندنی

اگر می خواهید فایل word خود را رمزگذاری کنید، می توانید آموزش 3 روش رمزگذاری فایل word را مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مقاله امروز در مورد نحوه حذف فایل Word از حالت Read Only صحبت کردیم. آیا توانستید از روش های بالا برای ویرایش فایل ورد قفل شده استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه ویرایش کلمات قفل شده در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.