نحوه نصب و استفاده از اپلیکیشن های بانکی روی گوشی های روت شده


روت کردن گوشی یکی از راه حل های ممکن برای شخصی سازی گوشی و دسترسی به برنامه های مختلفی است که به طور معمول قابل نصب و استفاده نیستند. با روت کردن گوشی این امکان را دارید که برنامه های پیش فرض سیستم را حذف کرده و با سایر برنامه های پیشرفته تر جایگزین کنید یا تنظیماتی را اعمال کنید که کاربر عادی اندروید بدون روت کردن گوشی قادر به انجام آن ها نیست.

با این حال، روت کردن گوشی دارای اشکالاتی است و به دلیل نگرانی های امنیتی، برخی از برنامه ها از جمله برنامه های بانکی ممکن است به درستی کار نکنند. این روزها که اکثر امور بانکی با اپلیکیشن های بانکی انجام می شود، چنین مشکلی می تواند برای بسیاری از کاربرانی که دستگاه خود را روت کرده اند مشکل ساز باشد. از این رو در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده از برنامه های بانکی در دستگاه های روت شده را آموزش دهیم. در مقاله روت تمامی گوشی های اندرویدی می توانید با مزایا و معایب این کار و نحوه انجام آن آشنا شوید.

رفع خطای امنیتی در دستگاه های روت شده

از آنجایی که بانک ها دسترسی گوشی های روت شده را به اپلیکیشن های بانکی محدود کرده اند، این امکان وجود دارد که هنگام روت کردن گوشی پس از اجرای برنامه های بانکی با یک اخطار “شما مجاز به استفاده از این نرم افزار با سیستم عامل دستکاری شده نیستید” face برای اینکه بتوانید از مزایای گوشی روت شده بهره ببرید و در اجرای برنامه های بانکی دچار مشکل نشوید، باید روت را از برنامه های مورد نظر مخفی کنید و به عبارتی آنها را دور بزنید. برای این کار به نرم افزار خاصی نیاز دارید که برای این منظور طراحی شده است و با انجام چندین مرحله می توانید مشکل خطای امنیتی اپلیکیشن های بانکی را برطرف کنید.

Magisk Manager راهی برای دور زدن روت در گوشی های اندرویدی است

اپلیکیشن Magisk که برای اولین بار در سال 2016 از روش های مدرن برای روت دستگاه های اندرویدی استفاده می کند. از طرفی به شما این امکان را می دهد که با نصب ماژول های سفارشی مختلف عملکرد گوشی اندرویدی خود را بهبود بخشیده و مهمتر از همه از آن برای رفع خطاهای امنیتی موجود استفاده کنید.

همانطور که گفتیم این ابزار معمولا برای روت یا آنروت گوشی های اندرویدی استفاده می شود. با این حال، این برنامه تشخیص ریشه دستگاه را از برخی برنامه ها پنهان می کند. اگر از آخرین نسخه Magisk Manager استفاده می کنید، آن را اجرا کنید و مراحل زیر را برای رفع خطای امنیتی دستگاه های روت شده دنبال کنید:

مرحله اول: ابتدا روی نماد تنظیمات ضربه بزنید. سپس به پایین اسکرول کنید و در قسمت Magisk گزینه Zygisk را فعال کنید.

مرحله دوم: در این مرحله روی Configure Deny List کلیک کنید و در صفحه بعد برنامه ای را که می خواهید از روت محافظت کنید را جستجو کنید و تیک های مربوطه را فعال کنید. به طور مشابه این کار را برای همه برنامه های بانکی یا برنامه هایی که به دلیل روت بودن دستگاه اجرا نمی شوند، انجام دهید. حالا اپلیکیشن را ببندید و یکی از اپلیکیشن های بانکی مورد نظر را باز کنید. اگر در حین اجرا با خطای دائمی مواجه نشدید، نیازی به انجام مراحل بعدی ندارید.