نحوه فعال و غیرفعال کردن حالت Data Saver در اندروید


گاهی اوقات متوجه می شویم که بسته اینترنتی که به تازگی خریداری کرده ایم زود تمام شده است. شاید دلیل این امر این باشد که برنامه هایی که حتی بسته اید از اینترنت شما در پس زمینه استفاده می کنند. خوشبختانه می توان از این استفاده از اینترنت در گوشی ها و تبلت های اندرویدی جلوگیری کرد. 🛑 در آموزش فعال و غیرفعال کردن حالت Data Saver در اندروید به شما کمک می کنیم تا از مصرف بیش از حد اینترنت جلوگیری کنید و برای خرید بسته اینترنت هزینه کمتری کنید.

نحوه غیرفعال کردن و فعال کردن ذخیره داده اندروید

نحوه روشن/خاموش کردن حالت ذخیره داده در اندروید

بسیاری از ما برای انجام وظایف روزانه خود به داده های تلفن همراه خود متکی هستیم. دستگاه های اندرویدی قابلیتی دارند که به شما اجازه می دهد پس از مدت زمان مشخصی. محدودیتی برای میزان داده اندرویدی که می توانید استفاده کنید تعیین کنید. این کار از استفاده بیش از حد از اینترنت گوشی جلوگیری می کند. در نتیجه استفاده از داده های تلفن محدود شده و می توانید در هزینه خود صرفه جویی کنید. حالت Data Saver یکی از محبوب ترین ویژگی هایی است که در این راه به شما کمک می کند.

Data Saver در اندروید چیست؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم دلیل استفاده زیاد از اینترنت در گوشی های شیائومی ، سامسونگ و … برنامه هایی هستند که در پس زمینه اینترنت مصرف می کنند. با Data Saver می توانید از این مصرف جلوگیری کنید. اما Data Saver در اندروید چیست؟ Data Saver در واقع قابلیتی است که در گوشی‌های اندرویدی تعبیه شده است که میزان داده‌ای را که برنامه‌های شما می‌توانند در پس‌زمینه استفاده کنند، زمانی که به Wi-Fi متصل نیستید، محدود می‌کند.

هنگامی که Data Saver فعال است، اگر برنامه ای در پس زمینه در حال اجرا باشد، نمی تواند به اینترنت متصل شود. این به این معنی است که هیچ به روز رسانی، هیچ اعلانی برای شما ارسال نمی شود، و هیچ مصرف داده ای وجود ندارد. اگر مقدار زیادی از داده های ماهانه خود را مصرف کرده اید، فعال کردن Android Data Saver عالی است.

همچنین، اگر باتری شما کم است، این ویژگی به شما کمک خواهد کرد. به‌روزرسانی‌های کمتر برنامه در پس‌زمینه به معنای مصرف انرژی کمتر است و باعث می‌شود باتری تلفن شما بیشتر دوام بیاورد.

برخی از برنامه هایی که فعالانه استفاده می کنید نیز ممکن است کمتر به اینترنت متصل باشند. به عنوان مثال، برخی از برنامه ها ممکن است تا زمانی که روی آنها ضربه نزنید، اطلاعات بارگیری و نمایش داده نشوند.

نحوه فعال سازی Data Saver در سامسونگ، شیائومی و هر گوشی اندرویدی دیگری

Data Saver کجاست؟ برای فعال سازی Data Saver شیائومی، سامسونگ و سایر دستگاه های اندرویدی باید وارد تنظیمات گوشی خود شده و روی Network & internet و سپس Data Saver ضربه بزنید.

روی گزینه Use Data Saver در بالای صفحه ضربه بزنید تا فعال شود. برای غیرفعال کردن حالت Data Saver در اندروید، کافی است دوباره روی این سوئیچ ضربه بزنید تا غیرفعال شود.

نحوه فعال سازی Data Saver در سامسونگ، شیائومی و هر گوشی اندرویدی دیگری

در برخی دیگر از دستگاه های اندرویدی به جای این مسیر، باید به Settings رفته و سپس SIM card & Mobile Data را انتخاب کنید. سپس Data Usage و سپس Data Saving گزینه ها را انتخاب کنید. در پنجره نمایش داده شده، روی Turn on ضربه بزنید.

حذف محدودیت های اینترنت تلفن و استفاده از Data Saver

پیش از این در تیرازیس فایل 10 دلیل و راه حل مشکل پایین بودن سرعت اینترنت دیتا گوشی را بررسی کردیم. برخی از برنامه ها برای عملکرد صحیح نیاز به دسترسی مداوم به اینترنت دارند. به همین دلیل Data Saver به شما این امکان را می دهد که محدودیت اینترنت گوشی برای استفاده از برخی برنامه ها را از بین ببرید.

برای اینکه برنامه‌ها حتی زمانی که Data Saver فعال است از داده‌ها استفاده کنند، به منوی Data Saver برگردید و روی داده‌های نامحدود ضربه بزنید. لیستی از تمام برنامه های نصب شده روی گوشی شما نمایش داده می شود، برنامه های مورد نظر خود را پیدا کنید و روی آنها ضربه بزنید تا سوئیچ کنار آنها فعال شود.

حذف محدودیت های اینترنت تلفن و استفاده از Data Saver

حالت ذخیره داده را در اندروید غیرفعال کنید

در برخی مواقع باید حالت Data Saver را غیرفعال کنیم. برای مثال اگر این قابلیت فعال باشد و بخواهید از هات اسپات گوشی خود استفاده کنید با خطا مواجه می شوید. برای مثال، برای رفع مشکل Can’t Use Mobile Hotspot while Data Saver Is On، باید این ویژگی را غیرفعال کنید. به طور کلی برای این کار باید دوباره وارد تنظیمات گوشی خود شده و روی Network & Internet و سپس Data Saver ضربه بزنید. روی گزینه Use Data Saver در بالای صفحه ضربه بزنید تا غیرفعال شود.

ذخیره اطلاعات در سامسونگ را غیرفعال کنید

برای غیرفعال کردن Data Saver در سامسونگ، کافیست تنظیمات گوشی خود را باز کنید و به Connections > Data Usage > Data Saver بروید. روی Data Saver ضربه بزنید.

ذخیره اطلاعات در سامسونگ را غیرفعال کنید

در صفحه Data Saver، گزینه Turn On Now را غیرفعال کنید.

ذخیره اطلاعات در سامسونگ را غیرفعال کنید

اگر می‌خواهید به برنامه‌های خاصی اجازه دهید از داده‌های شما استفاده کنند در حالی که این ویژگی برای برنامه‌های دیگر فعال است، می‌توانید برنامه‌های خود را به لیست استثنا اضافه کنید. برای انجام این کار، روی گزینه Allowed to Use Data while Data Saver در صفحه Data Saver ضربه بزنید.

ذخیره اطلاعات در سامسونگ را غیرفعال کنید

در صفحه بعد برنامه هایی را که می خواهید از داده استفاده کنید انتخاب کنید و سوئیچ کنار آنها را فعال کنید.

ذخیره اطلاعات در سامسونگ را غیرفعال کنید

ذخیره داده در گوگل پیکسل را غیرفعال کنید

برای غیرفعال کردن Data Saver در Google Pixel، تنظیمات گوشی خود را وارد کرده و سپس به Network and Internet > Data Saver بروید. در اینجا گزینه Use Data Saver را غیرفعال کنید.

ذخیره داده در گوگل پیکسل را غیرفعال کنید

اگر می‌خواهید به برخی از برنامه‌ها اجازه استفاده از داده‌ها را بدهید، کافی است به تنظیمات > شبکه و اینترنت > ذخیره داده > داده‌های نامحدود بروید. در اینجا، برنامه های خود را انتخاب کنید و سوئیچ کنار آنها را فعال کنید.

ذخیره‌سازی داده در Google Pixel را غیرفعال کنید

ذخیره اطلاعات را در گوشی OnePlus غیرفعال کنید

برای غیرفعال کردن Data Saver در گوشی OnePlus خود، وارد تنظیمات گوشی خود شده و به Wi-Fi & Network > SIM & Network > Data Saver بروید. در اینجا Data Saver را انتخاب کنید.

ذخیره اطلاعات را در گوشی OnePlus غیرفعال کنید

در صفحه Data Saver گزینه Use Data Saver را غیرفعال کنید.

ذخیره داده را در تلفن OnePlus غیرفعال کنید

برای اجازه دادن به برنامه‌های خاص برای استفاده از داده، روی داده‌های نامحدود در صفحه ذخیره داده ضربه بزنید و سپس سوئیچ کنار برنامه‌هایی را که می‌خواهید از داده استفاده کنید، فعال کنید.

ذخیره داده را در تلفن OnePlus غیرفعال کنید

نحوه غیرفعال کردن حالت ذخیره داده در برنامه های اندروید

برخی از برنامه های اندروید یک حالت ذخیره داده داخلی را ارائه می دهند که به صرفه جویی در مصرف داده توسط یک برنامه خاص کمک می کند. اگر این حالت را فعال کرده اید، باید به صورت دستی آن را در برنامه های خود غیرفعال کنید.

برای مثال برای Spotify می توانید به تنظیمات بروید و Data Saver یا Audio Quality را غیرفعال کنید.

نحوه غیرفعال کردن حالت ذخیره داده در برنامه های اندروید

به طور مشابه برای برنامه توییتر، می توانید به تنظیمات گوشی خود بروید و به Privacy > Accessibility, Display and Languages ​​> Data Usage بروید و Data Saver را غیرفعال کنید.

اگر نمی توانید گزینه Data Saver را در تنظیمات برنامه خود پیدا کنید، جستجو در اینترنت می تواند کمک کننده باشد.

نحوه غیرفعال کردن حالت ذخیره داده در برنامه های اندروید

در نهایت اگر از اینترنت زیاد استفاده می کنید، ممکن است با خطای هشدار مصرف داده اندروید مواجه شوید. برای رفع این خطا می توانید از ۵ روشی که قبلا آموزش دادیم استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در آموزش فعال سازی و غیرفعال کردن حالت Data Saver در اندروید سعی کردیم به شما در صرفه جویی در هزینه خرید بسته های اینترنتی کمک کنیم. نمایش میزان مصرف اینترنت در گوشی شما می تواند به شما در نظارت بر میزان استفاده شما کمک کند. اگر نکته ای وجود دارد که در این مقاله به آن اشاره نکرده ایم یا اگر نظر یا پیشنهادی دارید، می توانید آن را در قسمت نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید.