نحوه روت کردن گوشی های شیائومی


اگر از کاربران اندرویدی هستید، احتمالاً اصطلاح «root» یا «rooting» را شنیده اید. کلمه ای که عموم مردم معتقدند با از دست دادن گارانتی و ناامن شدن گوشی هوشمند همراه است. اما تعریف Root time تفاوت های عمده ای با باورهای رایج دارد.

در این مقاله قصد داریم کارآمدترین روش روت کردن گوشی های شیائومی را آموزش دهیم. فرآیندی که به روش های مختلف قابل انجام است اما هدف ما آموزش موثرترین و قطعی ترین روش است.

قبل از شروع آموزش بهتر است کمی در مورد root و تاریخچه آن صحبت کنیم.

ریشه چیست؟

دسترسی “ریشه” یا “ریشه» به سطحی از دسترسی کاربر در سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس تماس گرفت. به این ترتیب کاربر می تواند برخی از کارها را با استفاده از دسترسی روت انجام دهد تغییرات سیستمیک که در حالت عادی امکان پذیر نیست، پیدا می کند.

در لینوکس، دستیابی به دسترسی روت یک فرآیند بسیار ساده است. به گونه ای که با قرار دادن عبارت «سودو» در ابتدای سفارش پایانه، از سیستم درخواست دسترسی روت می کنید. سپس با وارد کردن رمز عبور بدون نیاز به تغییر پروفایل کاربری خود به طور موقت، دسترسی شما به روت ارتقا می یابد. سپس تا زمانی که ترمینال باز شود، در صورت استفاده از دستور sudo، دیگر نیازی به وارد کردن رمز عبور نخواهید داشت و دسترسی شما به صورت روت باقی می ماند.

عبارت سودو مخفف کلمه “Super User Do» یا انجام یک عمل توسط کاربر پیشرفته؛ از این رو در اندروید گاهی به دسترسی روت، دسترسی «Super User» نیز گفته می شود.