نحوه رفع مشکل عدم دریافت پیامک در گوشی های اندرویدی


همچنین می توانید در پنل تنظیمات سریع به این حالت دسترسی داشته باشید. بنابراین، برای مشاهده منوی تنظیمات سریع، انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید. در این قسمت نماد هواپیما را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید تا غیرفعال شود.

اتصال شبکه را بررسی کنید

اگر همه موارد بالا را بررسی کرده اید، اما همچنان با مشکل عدم دریافت پیامک در اندروید مواجه هستید، دلیل آن می تواند اتصال ضعیف شبکه یا در دسترس نبودن آن باشد. تلفن های اندرویدی معمولاً وضعیت شبکه را با نمادهای مختلف در نوار وضعیت نمایش می دهند. بنابراین به آنتن سیم کارت در نوار وضعیت نگاه کنید. اگر نشانگر سیگنال وجود ندارد یا فقط یک خط نمایش داده می شود، احتمالاً مشکلی در شبکه تلفن همراه وجود دارد که می تواند به دلیل تنظیمات تلفن یا پوشش ضعیف آنتن در مکان شما باشد.

با فعال کردن حالت هواپیما و خاموش کردن آن پس از چند ثانیه می توانید این مشکل را برطرف کنید. راه دیگر راه اندازی مجدد گوشی است، زیرا بسیاری از مشکلات جزئی مانند آنتن دهی را می توان با راه اندازی مجدد برطرف کرد. اگر مشکل حل نشد، این مراحل را برای بازنشانی تنظیمات شبکه دنبال کنید:

بازنشانی تنظیمات شبکه می‌تواند مشکلات غیرمنتظره‌ای را حل کند، و اگرچه ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، برخلاف بازنشانی تلفن اندرویدی که تمام داده‌های گوشی اندرویدی را پاک می‌کند، این فرآیند فقط تنظیمات مربوط به شبکه مانند بلوتوث، وای‌فای و موبایل را بازنشانی می‌کند. شبکه. بازگشت برای شروع، تنظیمات تلفن را باز کرده و System را انتخاب کنید.

اکنون در قسمت Reset بر روی گزینه Reset network setting ضربه بزنید. سپس سیم کارت مورد نظر را انتخاب کرده و Reset setting را فشار دهید.