نحوه تغییر رنگ عکس در فتوشاپ


شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در تصاویر رنگ لباس خود را تغییر دهید. مهم نیست چه نوع عکسی دارید. در هر صورت آموزش تغییر رنگ عکس در فتوشاپ به شما کمک می کند تا با چند مرحله ساده رنگ عکس مورد نظر خود را به راحتی تغییر دهید.

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است شما را مجبور به تغییر رنگ عکس هایتان کند. بهترین روشی که می توانید به راحتی و بدون هیچ مشکلی و حتی بدون اینکه مردم متوجه شوند رنگ تصاویر را تغییر دهید برنامه فتوشاپ است. در نظر داشته باشید که این آموزش از سایت فرهاد گراف به آدرس https://Farhadgraph.com انتخاب شده است و می توانید مطالب مرتبط بیشتری را در این وبسایت مشاهده کنید.

روش های مختلف برای تغییر رنگ عکس در فتوشاپ

فتوشاپ ابزارهای مختلفی برای تغییر رنگ دارد که هر کدام به نوبه خود می توانند کاربردهای زیادی داشته باشند. هر یک از این ابزارها کار شما را راحت تر می کند. در اینجا سه ​​روش تغییر رنگ عکس در فتوشاپ را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید به راحتی و بدون نگرانی رنگ عکس را به رنگ دلخواه خود تغییر دهید.

عکس آهنگ با ابزار اشباع رنگ

برای شروع، ما به شما آموزش می دهیم که چگونه با استفاده از ابزار Hue/Saturation رنگ عکس های خود را در فتوشاپ دستکاری کنید. با کمک این ابزار نه تنها می توانید رنگ عکس ها را تغییر دهید، بلکه می توانید روشنایی آنها را نیز کم یا زیاد کنید.

اولین قدم برای شروع آموزش تغییر رنگ عکس در فتوشاپ با این ابزار، آپلود عکس مورد نظر است. لازم به ذکر است که در عکس شما باید کنتراست نسبتا بالایی بین سوژه اصلی و پس زمینه وجود داشته باشد.

  • تغییر رنگ بخشی از عکس

سپس باید بخشی از عکس مورد نظر خود را که می خواهید رنگ آن تغییر کند را انتخاب کنید. برای مثال ممکن است گاهی بخواهید فقط قسمت کوچکی از عکس را تغییر دهید و بقیه قسمت ها را به رنگ اصلی نگه دارید. می توانید این کار را با استفاده از ابزار Quick Selection در فتوشاپ انجام دهید.

پس از انتخاب لایه مورد نظر، دکمه های Ctrl + C را به طور همزمان فشار دهید تا آن را کپی کنید و دوباره دکمه های Ctrl، Shift و V را فشار دهید تا آن را در همان مکان قرار دهید. این باعث می شود یک لایه مجزا داشته باشید تا بتوانید قسمتی را که می خواهید رنگ را تغییر دهید جداگانه در دسترس داشته باشید.

عکس را با ابزار Hue/Saturation تن کنید

  • تنظیمات را اعمال کنید

در این مرحله برای تغییر رنگ عکس به Image و سپس Adjustments رفته و روی Hue/Saturation کلیک کنید. علاوه بر این، برای ورود به این مرحله می توانید دکمه های Ctrl + U را به طور همزمان فشار دهید.

پنجره ای برای شما باز می شود که در آن می توانید تنظیمات عکس را کم یا زیاد کنید. توجه داشته باشید که گزینه Hue می تواند رنگ قسمت انتخاب شده از عکس را تغییر دهد. در حالی که گزینه Saturation به شما امکان می دهد یک عکس سیاه و سفید داشته باشید. از طرف دیگر، گزینه Lightness به روشن یا تیره شدن عکس ها کمک می کند. بعد از اینکه تمام تنظیمات را به درستی انجام دادید و از نتیجه راضی بودید، روی OK کلیک کنید.

رنگ عکس را با ابزار تغییر دهید رنگ را جایگزین کنید

روش دیگری که به شما کمک می کند یاد بگیرید چگونه رنگ عکس را در فتوشاپ تغییر دهید، ابزار Replace Color است که به آن Replace Color نیز می گویند. پس از باز کردن عکس مورد نظر خود در فتوشاپ، به بخش Image رفته و روی Adjustments ضربه بزنید. در مرحله بعد گزینه Replace Color را انتخاب کنید.

در این قسمت می توانید رنگ مورد نظر خود را با استفاده از ابزار قطره چکان انتخاب کنید. همچنین می‌توانید روی Add to Sample کلیک کنید تا بخشی از عکس را برای تغییر رنگ آن انتخاب کنید.

همچنین برای این کار می توانید دکمه های shift و کلیک چپ را همزمان فشار دهید. همچنین می‌توانید از ابزار Subtract From Sample برای حذف قسمت‌های اطراف عکس استفاده کنید یا دکمه‌های alt و چپ کلیک را همزمان فشار دهید.

در این مرحله مانند روش قبلی گزینه های Saturation، Hue و Lightness را تغییر دهید تا به نتیجه دلخواه برسید. برای اطمینان از انتخاب رنگ های طبیعی تر، به بخش Localized Color Clusters بروید. اگر تیک گزینه Preview را زده باشید می توانید تغییراتی را که قبل از ذخیره عکس انجام داده اید مشاهده کنید و در صورت رضایت روی OK کلیک کنید.

رنگ عکس را با ابزار تغییر دهید جایگزینی رنگ

در نهایت، ابزار Color Replacement می تواند به شما کمک زیادی کند تا نحوه تغییر رنگ عکس در فتوشاپ را به شما آموزش دهد. توجه داشته باشید که با وجود شباهت در نام، این ابزار با گزینه Replace Color در مورد قبلی متفاوت است.

برای شروع، پس از باز کردن عکس خود در فتوشاپ، گزینه Color Replacement را از بالای نوار ابزار فتوشاپ انتخاب کنید. در این قسمت مانند قسمت قبل گزینه هایی مانند Saturation، Hue، Color یا Luminosity را مشاهده می کنید که می توانید تنظیمات را مطابق با سلیقه خود دستکاری کنید.

از این گزینه ها روی Color کلیک کنید و از بین سه گزینه ای که برای شما نمایش داده می شود فقط در قسمت هایی که می خواهید رنگ را تغییر دهید از ابزار قطره چکان یا قلم مو استفاده کنید. گزینه Limit میزان حرکت و ویژگی های قلم را نشان می دهد.

با ابزار Color Replacement رنگ عکس را تغییر دهید

گزینه ای نمایش داده می شود که گزینه Contiguous تنها رنگ هایی را تغییر می دهد که با رنگ دیگری که در ابتدا انتخاب کرده اید مطابقت داشته باشد. در این بین گزینه Find Edges بیشتر بر روی گوشه های عکس تمرکز می کند و در نهایت گزینه Discontinuous بدون توجه به موقعیت عکس و ناحیه مورد نظر رنگ خود را تغییر می دهد.

Tolerance به شما نشان می دهد که چقدر باید رنگ عکس را تغییر دهید تا به رنگ مورد نظر خود برسید. بهتر است این گزینه را روی high و حتی روی 100 درصد قرار دهید. هنگامی که همه این تغییرات را انجام دادید، روی ناحیه ای که می خواهید دوباره رنگ آمیزی کنید، کلیک کرده و بکشید.

آموزش حرفه ای تغییر رنگ عکس در فتوشاپ با فرهاد گراف

آموزش تغییر رنگ عکس ها در فتوشاپ به این روش هایی که گفتیم محدود نمی شود. روش های بسیار زیاد و حرفه ای تری برای تغییر رنگ تصاویر وجود دارد که شاید بسیاری از افراد هنوز از آن ها اطلاعی نداشته باشند و در عین حال در کمترین زمان ممکن انجام شوند.

پس اگر شما هم می خواهید به صورت حرفه ای رنگ عکس ها را در فتوشاپ تغییر دهید و برای خود درآمد کسب کنید، کافیست به وبسایت آموزش مبتدی فرهادگراف مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید هر آنچه را که از فتوشاپ می خواهید ببینید.

منبع:

https://farhadgraph.com/question/%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%b9%da %a9%d8%b3-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be/

/ پایان گزارش

این مقاله تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تیرازیس فایل هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد.