نحوه بازیابی تصاویر پاک شده از کارت حافظه


بسیاری از افراد از کارت حافظه برای افزایش ظرفیت داخلی دستگاه یا ذخیره اطلاعات برای مدت طولانی استفاده می کنند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است تمام اطلاعات ذخیره شده به دلایلی مانند آسیب، فرمت ناگهانی، حذف تصادفی عکس ها و ویروسی شدن کارت حافظه از بین برود. حالا راه حل چیست؟ آیا امکان بازیابی کارت حافظه فرمت شده وجود دارد؟

مهم نیست که چگونه عکس های خود را حذف کرده اید، خوشبختانه اکثر اوقات امکان بازیابی عکس های حذف شده وجود دارد. در این مقاله شما را با روش های بازیابی کارت حافظه و بازیابی تصویر آشنا می کنیم.

بازیابی تصاویر پاک شده از کارت حافظه

هنگامی که یک فایل از کارت حافظه حذف می شود، برای همیشه از بین نمی رود و عکس ها، فیلم ها و موسیقی ها تا زمانی که بازنویسی شوند روی کارت حافظه باقی می مانند. بنابراین، اگر با چنین مشکلی مواجه شده اید، نگران نباشید. زیرا هنوز فرصتی برای بازیابی اطلاعات خود دارید. نکته مهمی که قبل از انجام فرآیند بازیابی باید در نظر بگیرید این است که وقتی متوجه شدید که اطلاعات شما به هر دلیلی از بین رفته است، بلافاصله کارت حافظه را از دستگاه خارج کنید. در این صورت شانس بیشتری برای بازیابی و دسترسی به اطلاعات حذف شده دارید.

نحوه بازیابی عکس های پاک شده از کارت حافظه در ویندوز

روش های مختلفی برای بازیابی اطلاعات کارت حافظه در ویندوز وجود دارد که بهترین آنها استفاده از نرم افزارهای مخصوص بازیابی در کامپیوتر است. اگر می خواهید عکس های از دست رفته را با کمک کامپیوتر بازیابی کنید، توصیه می کنیم EaseUS Data Recovery Wizard را دانلود کنید. این برنامه نه تنها برای بازیابی کارت SD فرمت شده استفاده می شود. همچنین در صورت ویروسی شدن، خطای انسانی، خرابی سیستم و غیره مفید خواهد بود.

نرم افزار EaseUS شما را قادر می سازد فیلم ها، عکس ها، فایل ها، اسناد، ایمیل ها و سایر داده های حذف شده را بازیابی کنید. علاوه بر این، برای هر دو سیستم عامل مک و ویندوز در دسترس است و از طریق آن می توانید فایل های حذف شده را از کارت SD یا HDD، کارت CF، درایو فلش USB و دوربین دیجیتال بازیابی کنید. بازیابی عکس های پاک شده از کارت های حافظه با EaseUS Data Recovery Wizard و برنامه های مشابه نسبتا آسان است. با فرض اینکه برنامه را قبلاً نصب کرده اید، مراحل زیر را دنبال کنید:

گام اول: هنگامی که برنامه را باز می کنید، لیستی از پوشه های سیستم نمایش داده می شود. نشانگر ماوس را روی کارت حافظه یا درایو فلش USB قرار دهید و سپس روی Scan کلیک کنید.