نتایج بررسی هر برنامه توسط ده آنتی ویروس قابل اعتماد به کاربران بازار اعلام می شود


در جدیدترین نسخه بازار، گزارش بررسی امنیتی ده آنتی ویروس بازار به صفحه «جزئیات» هر برنامه و بازی اضافه شده است. با این قابلیت نتایج بررسی سلامت هر برنامه در اختیار کاربر قرار می گیرد تا با اطمینان بیشتری دانلود و نصب کند. برای استفاده از این امکان، کاربران می توانند نسخه بازار را در گوشی خود به روز کنند.

محمد تکلو، مدیر فنی کافه بازار می گوید: برنامه ها و بازی ها بدون گزارش سلامت توسط آنتی ویروس ها منتشر نمی شوند، کاربران قبل از نصب می توانند نتایج ده آنتی ویروس شامل McAfee، Kaspersky، Google Play Protect، Eset، را مشاهده کنند. و Symantec مهمترین عملکرد آنتی ویروس ها شناسایی رفتارهای مخرب در برنامه ها و بازی ها است.

بر اساس اعلام بازار، آنتی ویروس های FSecure، ClamAv، Comodo، ZonerMobileSecurity و PadvishAv از دیگر آنتی ویروس هایی هستند که گزارش بررسی آن ها درباره هر اپلیکیشن موجود در بازار منتشر می شود و گزارش جامعی را در اختیار کاربر قرار می دهد.

بازار امنیت شیلد علاوه بر ده گزارش آنتی ویروس، بررسی های دوره ای خود را نیز ادامه می دهد و در صورت مشاهده هرگونه رفتار مخرب پس از انتشار برنامه، به کاربر هشدار می دهد که آن برنامه را حذف کند.

بازار از طریق دکمه “شکایت از برنامه” از نظرات کاربران در مورد هرگونه رفتار مخرب در برنامه ها استقبال می کند و نسبت به شکایات مربوطه اقدام خواهد کرد.