نبرد خاموش بین اپل و گوگل در زمینه هایی مانند نقشه های آنلاین و تبلیغات آغاز شده است


مهندسان سابق اپل می گویند که این شرکت هنوز از ویژگی های کپی اندروید از iOS رنجیده است و دائماً در تلاش است تا گوگل را از آیفون خارج کند. حالا فایننشال تایمز به نقل از دو مهندس سابق اپل توضیحاتی در مورد رقابت این شرکت با گوگل ارائه کرده است.

طبق گزارش AppleInsider، هر دو مهندس سابق اپل از کلمه “” برای توصیف رابطه این شرکت با گوگل استفاده کردند.کینهاستفاده کرده اند و حتی یکی از آنها این شرایط را چنین توصیف کرده است.جنگ خاموشاو توصیف کرد. هیچ یک از منابع دیگر چیزی در این مورد اعلام نکرده اند. اما فایننشال تایمز می گوید سه حوزه اصلی در این نبرد وجود دارد که اولین آنها سرویس نقشه های اپل است.

راه اندازی نقشه های اپل در سال 2012 یک فاجعه بود و این سرویس که قرار بود جایگزین نقشه های گوگل شود، گزینه ای پست در میان کاربران به حساب می آید.

البته، Apple Maps اساساً به این دلیل ایجاد شد که گوگل از ارائه ویژگی مسیرهای نوبت به نوبه مانند اندروید در آیفون خودداری کرد. این اقدام اپل برای ارائه قابلیتی بود که به تدریج به یک ویژگی ضروری در میان کاربران تبدیل شد و غول کوپرتینویی سعی کرد از جذب مشتریان به سمت رقیب خود جلوگیری کند.