نام خودروی شیائومی فاش شد؟


همانطور که Gizmochina می نویسد، شیائومی چندین علامت تجاری با محوریت Modena به ثبت رسانده است. در توضیحات این علائم تجاری مواردی مانند وسایل نقلیه و ابزار علمی ذکر شده است.

شایعات تایید نشده می گویند که شیائومی در حال کار بر روی یک سدان فست بک است که در دو مدل مختلف عرضه خواهد شد. همچنین برخی از افشاگران ادعا می کنند که دومین خودروی شیائومی با کد Lemans در سال 2025 وارد بازار خواهد شد.

تیم تحقیق و توسعه خودرو مودنا بیش از 2300 عضو دارد و شیائومی سرمایه گذاری زیادی روی این خودرو کرده است. اولین خودروی شیائومی احتمالا در سال 2024 به تولید انبوه خواهد رسید.

لی جونمدیر عامل شیائومی سال گذشته تایید کرد که نمونه اولیه خودروی این شرکت از خط تولید خارج شده و در حال انجام آزمایشات مختلف است. ژوئن گفت که تست های زمستانی خودروی شیائومی در اواخر سال 2022 انجام می شود.

شیائومی به دنبال ساخت یک کارخانه بزرگ خودروسازی است که سالانه 300000 خودرو تولید کند. این شرکت قصد دارد در فاز اول به ظرفیت تولید 150 هزار دستگاه برسد و سپس خط تولید را توسعه دهد.

شیائومی تنها یکی از شرکت های بزرگ صنعت فناوری است که به فکر ورود به بازار خودرو است. شایعات می گویند که اپل در سال های آینده یک خودروی اختصاصی نیز خواهد ساخت.