میلیاردر آخرین سیم را زد: ایلان ماسک در حال ساخت یک شهر منحصر به فرد در تگزاس است


ایلان ماسک قصد دارد خانه ها را با قیمتی بسیار کمتر از نرخ بازار به کارگران شرکت خود اجاره دهد. در یک آگهی، قیمت اجاره یک خانه دو یا سه خوابه 800 دلار است، در حالی که همان خانه در باستروپ، تگزاس (شهری در نزدیکی شهر) ماهیانه 2200 دلار هزینه دارد. ایلان ماسک همچنین به دنبال ایجاد یک سازمان آموزشی مشابه در شهر خود است.

طبق قانون تگزاس، هر منطقه ای که بخواهد به ایالت اضافه شود باید حداقل 201 شهروند را میزبانی کند. اسناد به دست آمده توسط وال استریت ژورنال نشان می دهد که ایلان ماسک به دنبال ساخت 101 خانه اضافی در شهر اسنلبروک است.

شرکت های مرتبط با ایلان ماسک در سه سال گذشته حداقل 3500 هکتار (1416 هکتار) زمین در منطقه عمومی آستین خریداری کرده اند. وال استریت ژورنال می گوید بر اساس ادعاهای غیررسمی، ایلان ماسک حدود 6000 هکتار (2428 هکتار) زمین در آنجا دارد.

ایلان ماسک دو سال پیش پس از ترک کالیفرنیا به تگزاس نقل مکان کرد. ماسک معتقد است که مالیات کالیفرنیا بسیار زیاد است و قوانین سختگیرانه زیادی در این ایالت وجود دارد. همزمان، تسلا، خودروساز تحت مدیریت ایلان ماسک، ماه گذشته اعلام کرد که قصد دارد حضور گسترده‌تری در کالیفرنیا داشته باشد و مقر تیم مهندسی خود را به این ایالت منتقل کند.

ایلان ماسک تنها میلیاردری نیست که یک شهر خصوصی دارد. مارک کوبان، مالک تیم بسکتبال دالاس ماوریکس، شهر موستانگ در ایالت تگزاس را در سال 2021 خریداری کرد. هرگز مشخص نشده است که کوبایی چقدر برای این شهر هزینه کرده است.