مک پرو جدید احتمالاً با طراحی مشابه نسل قبل و بدون پشتیبانی از ارتقاء رم عرضه خواهد شد


مارک گورمن بلومبرگ در جدیدترین نسخه خبرنامه Power On خود گزارش داد که نسل بعدی کامپیوتر مک پرو مجهز به تراشه های سری M اپل از نظر مشخصات سخت افزاری نسبت به نسل فعلی این کامپیوتر ارتقاء چشمگیری نخواهد داشت.

به گفته 9to5Mac، نسل بعدی مک پرو مجهز به تراشه های سفارشی سری M اپل شبیه به مدل اینتل این محصول خواهد بود. بنابراین نباید انتظار تغییرات زیادی در طراحی این کامپیوتر داشته باشیم. همچنین محصول مذکور بدون پشتیبانی از ارتقاء رم عرضه خواهد شد. زیرا کل حافظه رم در معماری پردازنده اختصاصی اپل بر روی این تراشه ها تعبیه شده است.

با این حال، انتظار می‌رود که مدل بعدی مک پرو همچنان امکان ارتقای SSD و پردازنده گرافیکی و قابلیت‌های شبکه را در اختیار کاربران قرار دهد. در واقع این ویژگی ها مزیت اصلی Mac Pro در مقایسه با Mac Studio M2 Ultra هستند. زیرا این محصول امکان ارتقاء سخت افزاری را فراهم نمی کند.

در بخشی دیگر از خبرنامه Power On، گورمن می گوید که مک پرو بعدی از دو اسلات SSD اضافی استفاده می کند و همچنین اسلات هایی را برای گرافیک، رسانه و شبکه در دسترس کاربران قرار می دهد. طبق گزارش‌ها، Mac Pro M2 اپل تا پایان سال 2023 عرضه خواهد شد.