مک بوک ایر 15 اینچی ظاهری مشابه دارد، اما تراشه قدرتمندتری دارد


گفته می شود در پایان سال جاری، مدل جدید و بزرگتر مک بوک ایر با سایز 15.5 اینچ عرضه می شود و با وجود طراحی مشابه مک بوک ایر M2، به لطف استفاده از سخت افزار قدرتمندتری برخوردار خواهد بود. یک سیستم خنک کننده پیشرفته تر انتظار می رود اپل دستگاه جدید خود را حداقل با تراشه M2 عرضه کند. اما حتی ممکن است تراشه M2 Pro که قدرت بسیار بیشتری دارد در مک بوک ایر آینده این شرکت استفاده شود.

تولید انبوه مک بوک ایر بزرگتر در سه ماهه اول سال آغاز خواهد شد که نشان می دهد از تراشه M3 استفاده نخواهد کرد.

به گزارش wccftech، پیش بینی های وب سایت های مختلف نشان می دهد که مک بوک ایر 15 اینچی طراحی مشابه مدل کوچکتر خواهد داشت. اما از آنجایی که اندازه بزرگتر آن می تواند به معنای عملکرد بهتر در خنک سازی دستگاه باشد، احتمال استفاده از تراشه M2 Pro در مدل حرفه ای آن وجود دارد. متاسفانه هنوز اطلاعاتی در مورد مشخصات و هسته های پردازنده و پردازنده گرافیکی تراشه مذکور در دسترس نیست. اما می توان انتظار داشت که عملکرد بهتری نسبت به M1 Pro داشته باشد.

همچنین گفته می شود که بلندگوها ارتقا یافته اند. اما کیفیت صدای آنها به خوبی مدل های مک بوک پرو 14 و 16 اینچی نخواهد بود. اگرچه پورت های استفاده شده در مک بوک ایر جدید هنوز مشخص نیستند، وجود پورت USB-C و MagSafe تایید شده است. ما مشکوک هستیم که اپل از پورت های ورودی و خروجی مشابه مدل های قبلی در مک بوک ایر 15 اینچی استفاده کند.

گفته شده است که تولید انبوه دستگاه مذکور از سه ماهه اول سال 2023 آغاز خواهد شد که به معنای معرفی آن در ماه های آینده است. این نشان می دهد که وجود تراشه M3 در مک بوک ایر 15 اینچی بعید است. چرا که طبق آخرین شایعات، تراشه مذکور در نیمه دوم سال جاری رونمایی خواهد شد. در مورد قیمت مک بوک جدید اپل صحبت های زیادی شده است. اما مک بوک ایر 15 اینچی احتمالا با قیمت 1500 دلار عرضه خواهد شد.