موتور جستجوی بینگ مایکروسافت به زودی نتایج جستجو را با نسخه سریعتر ChatGPT ارائه خواهد کرد


طبق گزارش جدید، مایکروسافت قصد دارد نسخه سریعتر ChatGPT به نام GPT-4 را در چند هفته آینده با موتور جستجوی Bing ادغام کند. اقدامی که می تواند سرآغاز رقابت جدی تری بین این شرکت و گوگل باشد. این بدان معنی است که Bing با استفاده از GPT-4 به درخواست های کاربر پاسخ می دهد.

به گفته TechCrunch، تفاوت اصلی بین ChatGPT و GPT-4 سرعت آنهاست. اگرچه AI ChatGPT گاهی اوقات حتی چند دقیقه طول می کشد تا به کاربران پاسخ دهد، GPT-4 در پاسخ به پرس و جوها بسیار سریعتر است. همچنین گفته می شود که پاسخ های این ابزار دقیق تر خواهد بود و شباهت بیشتری به گفتار انسان خواهد داشت.

انتظار می رود ادغام ChatGPT با محصولات مایکروسافت رقابت را در بازار موتورهای جستجو به سطح جدیدی برساند. زیرا این بخش در دهه های گذشته تقریباً به طور کامل تحت تسلط گوگل بوده است. با استفاده از GPT-4، مایکروسافت می تواند به جای نمایش لیستی از لینک های مرتبط در نتایج جستجو، پاسخ های بسیار کامل تر و بهتری را به پرسش های کاربران ارائه دهد.

به گفته سمافور، OpenAI قصد دارد نسخه موبایل ChatGPT را معرفی کند. از آنجایی که این ابزار در حال حاضر تنها از طریق نسخه تحت وب در دسترس است، معرفی اپلیکیشن رسمی موبایل این هوش مصنوعی پایگاه کاربری آن را به میزان قابل توجهی گسترش خواهد داد. علاوه بر این، گفته می شود که شرکت مذکور در حال برنامه ریزی برای آزمایش قابلیت جدیدی در هوش مصنوعی Dall-E است. این پروژه برای تولید تصاویر و فیلم ها بر اساس متن ورودی طراحی شده است.

طبق شایعات در ماه های اخیر، مایکروسافت در حال آماده شدن برای ادغام ChatGPT با نتایج جستجوی Bing و همچنین محصولات دیگری مانند PowerPoint، Word و Outlook است.

این گزارش ها در حالی منتشر می شوند که مایکروسافت اخیراً سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری در OpenAI را اعلام کرده است. ساتیا نادلا مدیرعامل غول فناوری مستقر در ردموند در مصاحبه ای اخیر با وال استریت ژورنال گفت که شرکت او قصد دارد سیستم های بنیادی OpenAI را به عنوان پلتفرم های تجاری در دسترس مشتریان قرار دهد تا هر نهادی در هر صنعتی بتواند از آن استفاده کند.