موتور الکتریکی در ناوگان پست; پروژه ای که جدید نیست


همانطور که حجت الاسلام سید مهدی خمیشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم رونمایی از موتورسیکلت های برقی تحویل پستی اعلام کرد که تولید موتورسیکلت های برقی به طور کامل در ایران توسط شرکت دانش بنیان آذری انجام شده است. جهرمی در دوران وزارتش هم گفت. ساخت و تولید پهپاد پستی «توسط جوانان خلاق ایرانی انجام شده است».

وی همچنین از درخواست اضافه شدن خودروهای برقی که توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی تولید شده بود اما به دلایلی امکان استفاده از آن وجود نداشت، به سازمان پست اعلام کرد: درخواست خرید 10 خودروی برقی از این شرکت را داشتیم. شرکت دانش بنیان داخلی که به دلیل مشکلات صادراتی پلاک این شرکت هنوز آماده ارائه این تعداد خودرو در اختیار ما نیست و بر این اساس از ناجا تقاضای همکاری و حمایت برای رفع مشکلات این فرآیند داریم.

هر دولتی قطعا برنامه ها و اهدافی دارد و وزارتخانه ها بر اساس این برنامه ها و سیاست ها اقداماتی انجام می دهند و دستاوردهایی دارند. اقدامات و دستاوردها در سوابق وزارتخانه ها و دولت ها ثبت می شود و همیشه فرصت برای توسعه آن اقدامات و بهبود دستاوردهای قبلی وجود دارد. اقدام مؤثر و دستاورد همیشه مترادف با رونمایی از یک برنامه و کلید زدن یک پروژه نیست. گاهی ادامه برنامه های قبلی و بهبود آنها می تواند موثرتر و مهمتر از شروع یک پروژه باشد.

همانطور که وزارت ارتباطات دولت سیزدهم توانسته پروژه هایی مانند شبکه ملی اطلاعات که سال ها کلید خورده است را توسعه دهد و پیشرفت کند، قاعدتا می تواند پروژه های دیگری را که دنبال می کند ادامه دهد و تحت عنوان توسعه ادامه دارد. یک طرح از قبل موجود بیاورید.

موتورسیکلت های برقی توزیعی که وزارت ارتباطات رونمایی و به سازمان پست اضافه کرده است به طرحی که قبلا برای ایجاد ناوگان موتوری پست کلید خورده بود اضافه شد و قرار است تلاشی برای بهبود وضعیت اداره پست باشد. و همچنین سلامت جامعه که در همین راستا گامی رو به جلو است. پروژه قبلی است. گامی موثر برای پیشرفت و توسعه پروژه ای که از قبل شروع شده و تحقق آن کمتر از کلید زدن و شروع آن نیست.