مهم ترین نکات عکاسی در شب با گوشی موبایل برای دستیابی به عکس هایی با کیفیت بالا


عکاسی در شب آنقدر مرموز است و تخیل شما را تحریک می کند که می تواند اعتیاد آور شود. شب زمانی است که همه چیز ساکت است و می توانید با خودتان باشید و تصاویری بسازید که در روز امکان پذیر نیست.

پس از غروب خورشید و روشن شدن چراغ های شهر، دو انتخاب دارید: دوربین خود را کنار بگذارید تا روشنایی روز بازگردد، یا چالش عکاسی در تاریکی را بپذیرید. عکاسی در شب با گوشی هوشمند ممکن است دشوار باشد زیرا با نور کم، کنتراست شدید و نویز آزاردهنده دوربین مواجه خواهید شد. اما خوشبختانه می توانید با خلاقیت بر این محدودیت ها غلبه کنید و عکس های زیبایی از شب بگیرید. در ادامه ۱۰+۱ نکته برای عکاسی در شب با گوشی هوشمند را ذکر کرده ایم. امیدواریم با رعایت تمامی این نکات و کسب تجربه بتوانید به عکس هایی که همیشه آرزویش را داشتید برسید.

عکاسی در شب چیست؟

عکاسی در شب نوعی عکاسی است که بدون تکیه بر نور زیاد برای ایجاد تصاویر انجام می شود. در عکاسی در شب، به جای اینکه به دنبال نور روشن باشیم تا تمام جزئیات و اسرار سوژه هایی که عکاسی می کنیم را فاش کنیم، به دنبال منابع نوری ظریفی هستیم که جزئیات خاصی را نمایان می کند و بقیه را پنهان می کند. به این ترتیب می توانیم واقعیتی متفاوت از آنچه در روز می بینیم را آشکار کنیم.

حتی اگر از تجهیزات و تکنیک های اولیه یکسانی استفاده کنیم، عکاسی در شب از نظر تکنیک و فرآیند خلاقانه با عکاسی در روز تفاوت اساسی دارد.

در شب، همه چیز کندتر است، از سرعت شاتر آهسته‌تر برای ثبت تصاویر گرفته تا ریتم زندگی که در مقابل ما اتفاق می‌افتد و ما آن را در تصاویر خود ثبت می‌کنیم.

عکاسی در شب نوعی عکاسی متفکرانه‌تر است که در آن بیشتر به چیزهایی که نشان داده نمی‌شود و به طور ضمنی علاقه داریم تا آنچه به وضوح دیده می‌شود. عکاسی در شب مملو از نمادها و رمز و راز است و ما می‌توانیم از آن به شیوه‌ای شاعرانه برای بیان داستان دنیایی کشف‌نشده استفاده کنیم.

1. گوشی را ثابت نگه دارید

هنگام عکاسی در شرایط کم نور، باید تنظیمات دوربین خود را با کمانچه کنار بگذارید. اما مهمتر از همه، حتی با بهترین تجهیزات، ابتدا باید گوشی هوشمند خود را ثابت نگه دارید. بهترین راه برای جلوگیری از تاری ناشی از لرزش گوشی و گرفتن عکس واضح در طول نوردهی طولانی، ثابت نگه داشتن دوربین است. در حالی که می توانید از یک سطح صاف استفاده کنید، باید راهی برای ثابت نگه داشتن گوشی پیدا کنید. سه پایه و سه پایه گزینه بسیار خوبی هستند. بسیاری از سه پایه های دوربین امکان در دست گرفتن دستگاه موبایل را نیز دارند. اما اگر فقط یک گوشی دارید که می‌خواهید کار را با آن انجام دهید، می‌توانید از سه پایه گوشی هوشمند استفاده کنید. هنگام خرید سه پایه برای گوشی هوشمند خود، بهتر است به جای قیمت، کیفیت را انتخاب کنید. بهترین راه برای جلوگیری از تاری حرکت و گرفتن عکسی واضح در طول نوردهی طولانی، ثابت نگه داشتن دوربین است. می توانید از یک سه پایه موبایل یا یک جایگزین قابل حمل مانند سه پایه Glif استفاده کنید.

2. حالت شب را روی گوشی فعال کنید