مهم ترین مزایا و معایب هاست سرور مجازی VPS چیست؟


این روزها میزبانی شد سرور مجازی ایرانی یا سرور مجازی اروپایی در بین صاحبان وب سایت بسیار محبوب شده است. در هاست VPS یک سرور فیزیکی بزرگ به چند سرور مجازی تقسیم می شود. هر کدام از این سرورهای مجازی دارای CPU، RAM و فضای HDD مخصوص به خود هستند.

از آنجایی که هر سرور مجازی، مستقل از همتایان خود، محیط خصوصی خود را اجرا می کند، عملکرد یک وب سایت تحت تأثیر سایر وب سایت های روی همان سرور فیزیکی قرار نمی گیرد. علاوه بر این، یک وب سایت VPS انعطاف پذیری دارد تا محیط شما را بسته به نیازهای تجاری شما تنظیم کند.

میزبان VPS از مزایای هاست اختصاصی و اشتراکی برخوردار است و این روزها به انتخابی بسیار مطلوب و سخت تبدیل شده است.

بسته به نوع سیستم عاملی که سرور شما استفاده می کند، میزبان VPS می تواند دو نوع باشد: سرور مجازی لینوکس ایرانی و هاست ویندوز وی پی اس.

با توجه به تعداد خدمات هاست موجود در بازار، انتخاب یک هاست ارزان و قابل اعتماد ویندوز وی پی اس می تواند دشوار باشد. برای انتخاب یک پلن هاست مناسب، باید درک بسیار دقیقی از مزایا و معایب هاست ویندوز VPS داشته باشید.

بگذارید اینها را یکی یکی بحث کنیم.

مزایای هاست ویندوز وی پی اس

مزایای هاست ویندوز وی پی اس

  • راه حل خوب و تا حدودی ارزان

همانطور که تجارت مخاطره آمیز شما گسترش می یابد، ترافیک وب سایت شما افزایش می یابد و ممکن است نیاز به ارتقا داشته باشد. به روز رسانی برنامه میزبانی مشترک موجود در زمانی که وب سایت شما رشد کرده است ممکن است تصمیم خوبی نباشد. اما پس از آن شما نمی خواهید هزینه بیشتری بپردازید و وب سایت خود را روی یک سرور اختصاصی میزبانی کنید. وب سایت شما فقط به یک مورد نیاز ندارد.

یک طرح میزبانی ارزان ویندوز VPS برای وب سایت هایی که در حال رشد هستند مناسب است. در Go4hosting، ما برنامه های میزبانی ارزان ویندوز VPS را با حداقل قیمت ماهانه 1781.81 INR ارائه می دهیم. برنامه های ما برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​مناسب است.

  • عدم اشتراک منابع

یکی از بزرگترین معایب هاست اشتراکی این است که چندین وب سایت از منابع یکسان استفاده می کنند. بنابراین، اگر یک وب سایت در سرور اشتراکی شما یک جهش ناگهانی در ترافیک داشته باشد، منابع زیادی برای مقابله با آن نخواهید داشت. در نتیجه، بارگذاری سایت شما ممکن است بیشتر طول بکشد و در نتیجه تجربه کاربری ضعیفی برای بازدیدکنندگان شما ایجاد می کند.

این به نوبه خود می تواند نرخ بازگشت و یا نرخ رد کاربر را افزایش دهد و در دراز مدت باعث کاهش درآمد شود. یک وب سایت با بارگذاری کند باعث می شود که تصویر شرکت شما به خوبی منعکس شود.

در میزبان VPS ویندوز ارزان، سایر وب سایت هایی که بر روی یک سرور فیزیکی میزبانی می شوند، منابع شما را تخلیه نمی کنند. از آنجایی که هر وب سایت بر روی یک سرور مجازی میزبانی می شود که در یک محیط جداگانه اجرا می شود، وب سایت شما بدون وقفه اجرا می شود و بازدیدکنندگان شما تجربه کاربری بسیار خوبی را دریافت می کنند.

در مدل هاست اشتراکی، اگر یکی از سایت های سرور شما به بدافزار آلوده شود یا دچار نقص امنیتی شود، می تواند سایت شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

در مقابل، در هاست ارزان VPS ویندوز، هر سرور مجازی محیط خصوصی خود را دارد. در نتیجه، داده های قرار گرفته بر روی سرور به صورت جعبه شنی از سایر کاربران باقی می ماند و انتشار آلودگی در بین کاربران را دشوار می کند.

در Go4hosting، ما برنامه‌های میزبانی ویندوز VPS مدیریت شده را ارائه می‌دهیم که دارای ویژگی‌های اضافی مانند پشتیبان‌گیری از راه دور معمولی و فایروال‌ها است که اطمینان حاصل می‌کند که تمام نیازهای امنیتی شما رعایت می‌شود.

  • کنترل بهتر روی سایت

از آنجایی که یک سرور خصوصی مجازی از سایر مستاجرین مستقل می ماند، کنترل بیشتری بر وب سایت خود به دست می آورید. میزبانی VPS به شما امکان می دهد به تمام منابع و فایل های موجود دسترسی داشته باشید.

با هاست ارزان ویندوز وی پی اس، می توانید سروری متناسب با نیاز خود داشته باشید. همچنین می توانید به محض نیاز نرم افزار اضافی را نصب کنید. در نتیجه، می توانید سطح کدنویسی پیشرفته را با حداکثر سهولت امتحان کنید.

  • راحتی در استفاده

سرورهای مبتنی بر ویندوز برای صاحبان مشاغلی که دانش فنی کمی دارند واقعا کاربرپسندتر هستند. Windows VPS دارای یک رابط کاربری گرافیکی است و بنابراین برای مبتدیان بسیار مناسب است. استفاده و مدیریت رابط و کنترل هایی که برای مدیریت، انتشار و تغییر محتوای سایت استفاده می شود، آسان است.

معایب هاست ویندوز وی پی اس

  • قدرت و قدرت کمتری نسبت به سرور اختصاصی دارد

یکی VPS پنجره ها ممکن است برای وب سایتی با ترافیک متوسط ​​مناسب باشد. اما اگر صاحب یک درگاه اینترنتی بزرگ هستید که اغلب برنامه های کاربردی (برنامه هایی) را اجرا می کند که به منابع زیادی نیاز دارند و روزانه صدها ایمیل ارسال می کند، یک سرور اختصاصی انتخاب بهتری خواهد بود.

  • تخصص فنی مورد نیاز است

میزبان VPS ویندوز در مقایسه با هاست اختصاصی به تخصص فنی کمتری نیاز دارد. اما همچنان شما را مجبور می کند که دانش فنی لازم را برای اطمینان از مدیریت سرور داشته باشید.

  • سایر کاربران می توانند سایت شما را تحت تاثیر قرار دهند

در برخی خدمات میزبان VPS، منابع به درستی تخصیص داده نشده است. این می تواند مشکل ساز باشد اگر یک وب سایت خاص از منابع خود در سطوح اوج استفاده کند. میزبانی VPS ممکن است فضای سرور را بین تعداد زیادی از کاربران تقسیم کند، این امکان وجود دارد که از کل پهنای باند اختصاص داده شده به آنها استفاده نکنند. اما اگر این کار را انجام دهند، سایر وب سایت های واقع در همان سرور فیزیکی می توانند تحت تأثیر قرار گیرند.

حرف پایانی

همانطور که کسب و کار شما رشد می کند، ممکن است لازم باشد در مورد نیازهای میزبانی خود تجدید نظر کنید. یک طرح میزبان VPS پنجره ها این می تواند یک روش ارزان قیمت باشد که چندین مزیت مهم دارد. ویندوز وی پی اس علاوه بر اینکه امنیت و ایمنی زیادی را فراهم می کند، کنترل بهتری بر وب سایت شما نیز ارائه می دهد.

این یک محیط خصوصی برای شما فراهم می کند که به شما امکان می دهد به طور انحصاری از منابع استفاده کنید. با توجه به رابط کاربری گرافیکی، مدیریت آن واقعا آسان است. از جنبه منفی، یک VPS نسبت به یک سرور اختصاصی قدرت کمتری دارد و به دانش فنی کمتری نیاز دارد.

آیا به دنبال یک برنامه میزبانی ویندوز VPS عالی برای سایت خود هستید؟ ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. در Go4hosting، ما برنامه های میزبانی VPS برتر را ارائه می دهیم که رقابتی ترین نرخ ها را دارند. اگر به یک ماشین مجازی نیاز دارید، می توانید برنامه میزبانی رایگان VPS ما را به مدت سی روز امتحان کنید. با طرح میزبانی رایگان VM ما، می‌توانید سیستم‌عامل‌های جدید را امتحان کنید، نرم‌افزارهای قدیمی را اجرا کنید، برنامه‌های کاربردی جدید ایجاد کنید، یک سیستم را مدل‌سازی کنید و خیلی چیزهای دیگر!

/ انتهای گزارش

این مقاله تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تیرازیس فایل هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد.