مناسب ترین نرخ کارمزد در تترلند؛ یکی از مولفه های مهم در خرید و فروش ارز دیجیتال است


سرمایه گذاران و معامله گران ارزهای دیجیتال در هنگام انتخاب بهترین بستر مبادلاتی، علاوه بر توجه به پارامترهایی مانند امنیت، تنوع سکه، سهولت استفاده، واریز و برداشت سریع و وجود اپلیکیشن موبایل، هزینه دریافتی را نیز در نظر می گیرند. پلتفرم ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از معیارهای اصلی انتخاب آنهاست.

تترلند، یکی از منابع اصلی خرید و فروش تتر در ایران برای اولین بار در کشور روش معاملاتی تک نرخی را ارائه کرد و اخیرا از بخش مبدل ارزهای دیجیتال خود با کارمزد صفر رونمایی کرد.

در این مقاله با انواع کارمزدهای دریافتی توسط پلتفرم های صرافی ارزهای دیجیتال آشنا می شویم و راه های کاهش کارمزد پرداختی را با استفاده از پلتفرم صرافی تترلند که مناسب ترین کارمزد را ارائه می دهد، بررسی می کنیم.

تترلند

انواع کارمزد پرداختی در صرافی ارز دیجیتال

پلتفرم های مبادله ارزهای دیجیتال در سراسر جهان در ازای ارائه خدمات به کاربران خود، هزینه تراکنش دریافت می کنند. هزینه پرداختی به صرافی در پلتفرم محدودیتی ندارد و کاربران موظف به پرداخت هزینه برای واریز و برداشت و انتقال پول در شبکه هستند. در ادامه به معرفی انواع هزینه های پرداختی می پردازیم.

هزینه شبکه

این نوع کارمزد در شبکه بلاک چین در ازای نقل و انتقالات ارز دیجیتال از یک آدرس به آدرس دیگر دریافت می شود. در این روش هزینه دریافتی بین ماینرها یا استکرهای شبکه که وظیفه تامین امنیت و قدرت محاسباتی را بر عهده دارند تقسیم می شود.

هزینه های واریز و برداشت

برخی از پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال زمانی که کاربر وجوهی را به صرافی منتقل می‌کند، هزینه دریافت می‌کنند. کاربران این نوع پلتفرم ها باید هنگام برداشت دارایی ها به صرافی هزینه بپردازند. اما پلتفرم صرافی تترلند با رویکردی متفاوت، هنگام واریز یا برداشت دارایی ها، هیچ هزینه ای از کاربران خود دریافت نمی کند. ناگفته نماند که گروه تترلند ذینفع مبالغ کسر شده توسط سیستم بانکی یا شبکه بلاک چین در هنگام واریز و برداشت نیست.

کارمزد تراکنش و مبادله

این کارمزد زمانی کسر می شود که کاربر بخواهد دارایی تومانی را به ارز دیجیتال یا ارزی را به ارز دیگری تبدیل کند. پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال با توجه به نوع خود، هزینه‌های مختلفی را دریافت می‌کنند. در ادامه با این نوع هزینه بیشتر آشنا می شویم.

تترلند

تترلند; بهترین نوع صرافی رمزنگاری ارز از نظر کارمزد و نرخ های ارائه شده

همانطور که اشاره کردیم، هزینه های دریافت شده توسط پلتفرم های ارزهای دیجیتال می تواند بسیار متفاوت باشد. در بازار ارزهای دیجیتال دو نوع کارمزد وجود دارد: یکی کارمزد باز که با اطلاع کاربر پرداخت می‌شود و دیگری کارمزد پنهان که ممکن است کاربر از آن آگاه نباشد و نتیجه آن است. شکاف قیمت بین خرید و فروش در مقاله زیر به بررسی انواع روش های معاملاتی پلتفرم های ارزهای دیجیتال و کارمزد آن ها می پردازیم.

بازارهای خرید و فروش رمز عبور واحد پول

در این نوع پلتفرم های ارزهای دیجیتال، کاربران به دو دسته فروشندگان و خریداران تقسیم می شوند و سفارش خرید و فروش را در سیستمی مشابه بازار سهام انجام می دهند. در همین حال، پلتفرم ارز دیجیتال به عنوان یک واسطه عمل می کند و هزینه ای را برای اتصال خریدار و فروشنده دریافت می کند. کارمزد از هر دو طرف معامله دریافت می شود و مقدار آنها نیز متفاوت است. این باعث ایجاد شکاف قیمت و هزینه های پنهان می شود.

معاملات OTC با نرخ های مختلف

در این شیوه معامله، نرخ اعلامی در حالت خرید و فروش برابر نیست و این باعث ایجاد شکاف قیمتی می شود و کاربران مجبور به پرداخت بیشتر می شوند.

معاملات OTC نرخ تک

در معاملات تک نرخی، ارز در حالت خرید و فروش با یک نرخ عرضه می شود. در نتیجه به دلیل عدم وجود شکاف قیمتی بین خرید و فروش، مناسب ترین روش برای معامله است. صرافی تترلند برای اولین بار در کشور روش معاملات تک نرخی را راه اندازی کرده است. در این صورت کاربر فقط هزینه ای را پرداخت می کند که بر اساس سطح کاربری تعیین شده است. همچنین هر حجمی از خرید و فروش با نرخ ثابت معامله می شود و کاربر نگران تغییر نرخ در حجم بالا نخواهد بود.

راه های کاهش هزینه ها

معامله گران روزانه به دلیل تعداد زیاد معاملات خرید و فروش مجبورند دائماً کارمزد بپردازند. بنابراین پرداخت کمترین هزینه برای آنها بسیار مهم است. پلتفرم های رمزارز روش های تشویقی مختلفی را به کاربران خود ارائه می دهند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

پاداش معرفی برای دعوت دوستان

به این ترتیب، کاربران بخشی از کارمزدی را که از دوستانشان کسر می شود، به عنوان پاداش دعوت از دوستان خود برای انجام تراکنش در پلتفرم مورد نظر دریافت می کنند. در پلتفرم تترلند، کاربران می توانند دوستان خود را دعوت کنند و بین 20 تا 40 درصد کمیسیون دریافتی از آنها را به عنوان درآمد مادام العمر دریافت کنند.

بهبود سطح کاربر

راه دیگر کاهش کارمزد افزایش خرید و فروش ماهانه با هدف ارتقای سطح کاربری و در نتیجه کاهش هزینه پرداختی است. به عنوان مثال، در Tetherland، هزینه پرداخت را می توان از 0.28٪ برای کاربران برنزی به صفر برای کاربران VIP-3 کاهش داد.

مبدل تترلند

مبدل Tetherland یکی از بخش های جدید و منحصر به فرد این پلت فرم ارز دیجیتال است. در این بخش می توانید تتر با کارمزد رایگان به بیش از 100 ارز دیجیتال محبوب در بازار تبدیل شده است. سرمایه گذاران می توانند از این فرصت جذاب برای نوسان و کسب سود از بازار ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

جمعطبقه بندی

در این مقاله به بررسی انواع کارمزد پلتفرم های معاملاتی موجود از نظر نرخ ارز و کارمزد ارائه شده پرداختیم. همانطور که گفتیم مناسب ترین کارمزد مربوط به روش معاملاتی تک نرخی است که تترلند برای اولین بار معرفی کرده است. یکی دیگر از ویژگی های برتر این پلتفرم، امکان تبدیل Tether به ارزهای دیجیتال مختلف با کارمزد صفر است.