منابع آگاه می گویند که “چند هکر” به اطلاعات شخصی کاربران توییتر دسترسی دارند


به گفته 9to5Mac، نقض اطلاعات توییتر در سال گذشته، که بیش از پنج میلیون شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل را فاش کرد، بسیار شدیدتر از آنچه گزارش شده بود، بود.

9to5Mac می گوید به اسنادی دسترسی دارد که نشان می دهد چندین هکر از یک آسیب پذیری امنیتی یکسان سوء استفاده می کنند. همچنین گفته می شود که داده های هک شده توسط چندین حساب در وب تاریک فروخته شده است.

پیش از این تصور می شد که تنها یک هکر به اطلاعات لو رفته کاربران توییتر دسترسی دارد. توییتر نیز چنین ادعاهایی را تایید کرده بود، البته بسیار دیرتر از حد انتظار.

این اولین بار در اوایل سال جاری بود که مجله Hackervan جزئیات آسیب پذیری توییتر را اعلام کرد. در آن زمان گفته می شد که هکر به پایگاه داده حاوی شناسه توییتر، شماره موبایل و ایمیل میلیون ها کاربر دسترسی داشته است. توییتر در پاسخ به گزارش هکر، وجود این آسیب‌پذیری را تایید کرد، اما گفت که آن را برطرف کرده است. توییتر نگفت که آیا هکرها از این آسیب پذیری برای استخراج اطلاعات استفاده کرده اند یا خیر.

مدتی بعد در گزارشی دیگر اعلام شد که یک هکر از آسیب پذیری توییتر برای دسترسی به اطلاعات کاربران این شبکه اجتماعی استفاده کرده است. پس از انتشار این گزارش، توییتر افشای اطلاعات 5.4 میلیون کاربر خود را تایید کرد.

توییتر روز گذشته اعلام کرد که تعداد افرادی که از آسیب‌پذیری توییتر سوء استفاده کرده‌اند بیشتر از گزارش‌های قبلی است. 9to5Mac می گوید این ادعا درست است.

مقالات مرتبط:

به گفته 9to5Mac، داده های فاش شده مربوط به کاربران ساکن بریتانیا، تقریباً تمام کشورهای اتحادیه اروپا و بخش هایی از ایالات متحده است. گفته می شود هکرها بیش از 500000 سند در ساعت دانلود کرده و داده ها را در وب تاریک به قیمت حدود 5000 دلار فروخته اند.

یک کارشناس امنیتی که دیروز درباره این موضوع توییت کرد، می گوید حساب کاربری او به حالت تعلیق درآمده است. او قبل از تعلیق حسابش گفته بود که توییتر در پاسخ به اقداماتش قطعا حساب کاربری او را مسدود خواهد کرد. این کارشناس امنیتی گفت که چندین هکر به داده های مورد نظر دسترسی پیدا کرده و آن را با داده های به دست آمده از سایر موارد نقض داده ترکیب کردند.