ممکن است سود سامسونگ در این سه ماهه به پایین ترین سطح خود در شش سال گذشته برسد


هیچ کسب و کاری از مسائل اقتصاد کلان جهانی مصون نیست و حتی با وجود تنوع کافی، شرکت هایی مانند سامسونگ با چالش های زیادی روبرو هستند. نتایج سه ماهه اخیر این شرکت نشان دهنده مشکلاتی است که هنوز در بازار با آن مواجه است.

در میان کارشناسان اتفاق نظر وجود دارد که وضعیت بدتر خواهد شد. بر اساس گزارش SemMobile، انتظار می رود سود سه ماهه غول فناوری کره ای به پایین ترین سطح خود در ۶ سال گذشته برسد.

هزینه های مصرف کننده برای تلفن های همراه و لوازم الکترونیکی مصرفی به دلیل تورم بالا در سراسر جهان به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. مشاغل نیز به دلیل تقاضای کم هزینه های خود را کاهش داده اند. این امر منجر به کاهش سفارشات محصولات تراشه های حافظه سامسونگ شده است که سهم بزرگی از سود آن را تشکیل می دهند.

تحلیلگران بر این باورند که این تصویر برای سه ماهه منتهی به دسامبر 2022 خوشایند نخواهد بود. نظرسنجی از 21 تحلیلگر نشان می دهد که سود عملیاتی سامسونگ در این سه ماهه به 4.62 میلیارد دلار خواهد رسید. این رقم قابل توجه است. اما کمترین سود سه ماهه سامسونگ مربوط به سه ماهه سوم سال 2016 خواهد بود.

تحلیلگران پیش بینی کرده اند که فروش گوشی های هوشمند و تراشه های سامسونگ احتمالا کمتر از انتظارات بازار خواهد بود. قیمت تراشه های حافظه DRAM نیز در سال جاری 40 درصد کاهش یافته است و بخش بزرگی از سود سه ماهه سامسونگ را از بین برده است.

سازندگان تراشه های حافظه رقیب مانند Micron و SK Hynix نیز تحت تأثیر قرار گرفته اند و قصد دارند سرمایه گذاری های برنامه ریزی شده خود را در سال 2023 کاهش دهند.

در همین حال، سامسونگ رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته است و این شرکت برای ادامه برنامه های سرمایه گذاری خود در سال 2023 هزینه های زیادی را صرف خواهد کرد. این امر باعث می شود بازار تراشه های حافظه در وضعیت خوبی قرار گیرد. بد نیست بدانید سامسونگ تا سپتامبر 2022 بیش از 100 میلیارد دلار پول نقد دارد.