مقایسه پیکسل 7a با گلکسی A54 و شیائومی 13 لایت


جدیدترین گوشی میان رده گوگل با نام Pixel 7a بالاخره پس از افشای اطلاعات فراوان در رویداد Google I/O 2023 رونمایی شد. دستگاهی که از مهم ترین ویژگی های آن می توان به تراشه پرچمدار تنسور، دوربین اصلی 64 مگاپیکسلی، حافظه پرسرعت UFS 3.1 و پشتیبانی از شارژ بی سیم اشاره کرد.

اما پیکسل رقبایی مانند گلکسی A54 و شیائومی 13 لایت در راه تبدیل شدن به بهترین گوشی میان رده در بازار است. مدل های قدرتمند و محبوب کره ای ها و چینی ها که در حال حاضر در بازه قیمتی 400 تا 500 دلار بهترین گزینه محسوب می شوند. با مقایسه اولیه این سه مدل با تیرازیس فایل همراه باشید.

طراحی و نمایش

Pixel 7a از ظاهری مشابه برادر بزرگتر و پرچمدار خود یعنی Pixel 7 استفاده می کند. دوربین ها در یک برآمدگی فلزی قرار گرفته اند که لبه سمت راست دستگاه را به طرف دیگر متصل می کند. فریم دستگاه نیز کاملاً آلومینیومی است اما اهالی مانتین ویو مانند سال گذشته پلاستیک را برای پنل پشتی انتخاب کرده اند.

در آن سوی میدان، گلکسی A54 برای اولین بار مانند شیائومی 13 لایت از ترکیب شیشه و پلاستیک برای پنل پشتی و قاب خود استفاده می کند. از طرفی با استفاده از زبان طراحی سری S23 در نمایندگی سامسونگ، ظاهر دستگاه بسیار نزدیک به مدل های پرچمدار است. البته به دلیل استفاده نکردن از فلز در ساختار دستگاه، هر دو مدل در سطح پایین تری نسبت به پیکسل 7a قرار گرفته اند.

گوگل نیز مانند سامسونگ توجه ویژه ای به مقاومت دستگاه در برابر نفوذ مایعات داشته و محصول خود را به IP67 مجهز کرده است. در حالی که نماینده شیائومی تنها در برابر پاشیدن آب مقاوم خواهد بود.