مقایسه شارژ مک بوک پرو 2023 با نسل قبلی


به لطف تولید پردازنده های اختصاصی اپل موسوم به Apple Silicon، عمر باتری مک بوک پرو پیشرفت زیادی را تجربه کرد و در سال های اخیر شارژ لپ تاپ های حرفه ای اپل به مرور زمان بهبود یافته است. دو پردازنده M2 Pro و M2 Max به کار رفته در مک بوک پرو جدید نسبت به نسل قبلی انرژی کمتری مصرف می کنند.

به گزارش 9to5Mac، مک بوک پرو 14 اینچی و مک بوک پرو 16 اینچی جدید به قدرتمندترین پردازنده های اختصاصی اپل مجهز شده اند. اپل همانند نسل قبلی مک بوک پرو توجه ویژه ای به شارژ داشته است و حاضر نیست با افزایش بیش از حد توان پردازشی، عمر باتری را کاهش دهد.

طبق گفته اپل، مک بوک پرو 16 اینچی جدید با یک بار شارژ می تواند تا 22 ساعت ویدیو پخش کند که یک ساعت بیشتر از نسل قبلی است. شارژ مک بوک پرو 14 اینچی 2023 به 18 ساعت رسید. این یعنی یک ساعت بیشتر از مک بوک پرو 14 اینچی 2021.

هر دو مدل جدید مک بوک پرو دارای سیستم شارژ سریع هستند و 50 درصد ظرفیت باتری آنها در 30 دقیقه پر می شود. اپل می گوید که MacBook Pro 2023 “طولانی ترین عمر باتری در تاریخ مک” را خواهد داشت. در جدول زیر عملکرد شارژ مدل های مختلف مک بوک پرو را مشاهده می کنید.