مقایسه دوربین گلکسی اس 23 اولترا و آیفون 14 پرو مکس


در ویدیویی که با رزولوشن 4K30 در تاریکی ضبط کردیم، دوباره شاهد بهبود عملکرد S23 Ultra نسبت به نسل قبلی هستیم. با این تفاوت که اکنون در تاریکی شاهد رقابت تنگاتنگ گلکسی و آیفون هستیم. همانطور که می بینید، جزئیات ویدیوی S23 Ultra کمی بالاتر است.

نتیجه

گلکسی اس 23 اولترا نسبت به نسل قبلی خود پیشرفت های گسترده ای را تجربه کرده است و اکنون عملکرد بهتری در همه زمینه ها ارائه می دهد. البته وجود تعدادی باگ نرم افزاری در الگوریتم پردازش تصویر باعث می شود کیفیت عکس های خروجی در برخی سناریوها کمتر از حد انتظار باشد.

در نبرد بین گلکسی اس 23 اولترا و آیفون 14 پرو مکس، انتخاب مدل به عنوان برنده نهایی غیرممکن است. به عنوان مثال، در عکاسی یا فیلمبرداری در نور کم، نماینده اپل برتری خود را ثابت می کند، در حالی که گلکسی اس 23 اولترا در عکاسی سلفی و خود بزرگنمایی بیشتر نشان می دهد و موفق می شود از رقیب خود عبور کند.

عکاسی در نور ایده آل نیز نتایج متفاوتی دارد. گاهی نماینده مردم کوپرتینو و گاهی نماینده کره ای ها عکسی با کیفیت بهتر ثبت می کنند؛ بنابراین حتی در این بخش نیز نمی توان برنده قطعی را مشخص کرد.

باید در نظر داشته باشیم که پرچمدار تمام عیار سامسونگ در حال حاضر در ابتدای عرضه است. اگر ماه ها از عرضه آیفون 14 پرو مکس می گذرد. بنابراین، هنوز جا برای بهبود عملکرد دوربین از طریق به روز رسانی نرم افزار وجود دارد.