مقامات بانک مرکزی اروپا: بیت کوین در معاملات قانونی استفاده نمی شود


مقامات بانک مرکزی اروپا در روز چهارشنبه، 30 نوامبر 2022 (9 دسامبر 1401)، در حالی که از رگولاتورها خواستند به بهانه نوآوری، به توکن های ارزهای دیجیتال مشروعیت ندهند، در میان یک سری انتقادات شدید از صنعت ارزهای دیجیتال و بدون ارائه ارائه. هر گونه پشتیبانی محکمه پسند، ادعا می کرد که بیت کوین در “تراکنش های قانونی استفاده نمی شود”، با حدس و گمان تقویت شده است، و فرسایش اخیر در ارزش آن نشان می دهد که به جایی نمی رسد.

در حالی که بیت کوین در حدود 20000 دلار تثبیت شده است، اولریش بیندسیل و یورگن شاف در وبلاگ بانک مرکزی اروپا نوشتند که “این آخرین نفس قبل از ورود به مسیر ناکجاآباد بود، و این قبل از سقوط FTX و قیمت “حرکت بیت کوین به زیر 16000 دلار قابل پیش بینی بود.”

وبلاگ بانک مرکزی اروپا همچنین بیان می کند که معتقد است طراحی بیت کوین انتزاعی است و دارای کاستی های “فنی” است که استفاده از آن به عنوان یک روش پرداخت را مشکوک می کند. علاوه بر این، “تراکنش های واقعی بیت کوین دست و پا گیر، کند و گران هستند و بیت کوین هرگز به مقدار قابل توجهی برای تراکنش های قانونی در دنیای واقعی مورد سوء استفاده قرار نگرفته است.”

Bindsil و Schaff در ادامه نوشتند که بیت کوین مانند بازار املاک و مستغلات گردش مالی ایجاد نمی کند، مانند سهام سود ندارد و نمی تواند مانند کالاها مولد باشد و مانند طلا دارای مزایای اجتماعی باشد. بنابراین، ارزش بازار بیت کوین صرفا بر اساس حدس و گمان است.

موضع استدلالی بانک مرکزی اروپا عاری از داده های آماری قابل اعتماد است و به نظر می رسد مبتنی بر یک سوگیری دور از منطق و تحریک هیجانی شدید است. در نتیجه این مواضع طبیعتا مورد انتقاد بسیاری از علاقه مندان دنیای فناوری قرار گرفته است.

جوئل جان، سرمایه‌گذار و مفسر در مجموعه‌ای از توییت‌ها، به گزارشی از شرکت حسابرسی امنیتی Chainalysis اشاره کرد که نشان می‌دهد تنها 0.15 درصد از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال با فعالیت‌های مجرمانه مرتبط هستند، در حالی که این رقم برای ارزهای سنتی 5 درصد است. خواهد بود

جوئل جان در توییتر خود نوشت:

منظورم این نیست که دنیای کریپتو اسپویلر ندارد. ما افراد وسواسی و دقیقی هم داریم و قانونگذاران هم جزء مهمی از این مجموعه هستند. اما، کمی تلاش بیشتر در مورد نحوه پوشش دادن [قانونی] این صنعت می تواند به ما کمک کند تا جلو برویم. تعصب آسان است. اما پیشرفتی نخواهد داشت.

بانک مرکزی اروپا همچنین ادعا کرد که بیت کوین بارها از موجی از سرمایه گذاران جدید، دستکاری صرافی های فردی یا ارائه دهندگان استیبل کوین سود برده است. اما چنین استراتژی هایی قادر به ارائه عوامل تثبیت کننده نخواهند بود.

علاوه بر این، بانکداران اروپایی می‌گویند که شرکت‌های مرتبط با رمزارز حمایت مالی لابی‌گران را ترتیب داده‌اند تا بر قانون‌گذاران و تنظیم‌کننده‌ها تأثیر بگذارند. اما تلاش‌های آن‌ها موفقیت‌آمیز نبوده است، زیرا حتی فعالیت‌های لابی‌گری نیز برای اثربخشی نیاز به یک هیئت مستدل دارد.

بانک مرکزی اروپا معتقد است که مقررات فعلی ارزهای دیجیتال تا حدی بر اساس تصورات غلط است. این باور که باید به هر قیمتی نوآوری در فضا ارائه شود، سرسختانه باقی می ماند. با توجه به اینکه بیت کوین بر اساس فناوری جدید، دفتر کل توزیع شده (DLT) و بلاک چین اجرا می شود، پتانسیل بالایی برای تحول دارد. اولاً، این فناوری‌ها تا کنون ارزش محدودی را برای جامعه فراهم کرده‌اند، مهم نیست چقدر انتظارات آینده وجود دارد. ثانیاً استفاده از فناوری با امید به آینده نمی تواند شرایط کافی برای تکیه بر ارزش افزوده محصول را فراهم کند.

مقاله مرتبط:

چندین بانک مرکزی دیگر در سراسر جهان در مورد پذیرش ارزهای دیجیتال و گسترش تجارت خود در سه ماهه اخیر ابراز نگرانی کرده اند. Shaktikanta Das، فرماندار RBI در اوایل سال جاری گفت: «ارزهای دیجیتال ارزش ذاتی ندارند و حتی به عنوان حباب قیمت به حساب نمی آیند. کشور آسیای جنوبی هند آزمایشی را برای ارزهای دیجیتال خرده‌فروشی در روز پنج‌شنبه، 1 دسامبر 2022 آغاز می‌کند، با هدف از جمله محافظت از شهروندان در برابر نوسانات ارزهای دیجیتال خصوصی.

Bindsil و Schaff به بازیگران صنعت مالی، که بسیاری از آنها حامیان برجسته شرکت‌های رمزنگاری هستند، هشدار دادند که مراقب آسیب بلندمدت اعتبار خود باشند زیرا سرمایه‌گذاران بیت‌کوین متحمل ضرر بیشتری می‌شوند.

این توصیه احتمالاً به طور غیرمستقیم برای گلدمن ساکس، مورگان استنلی، HSBC، ولز فارگو، سیتی گروپ، بانک آمریکا، دویچه بانک، UBS، مشترک المنافع استرالیا، بانک بانکوک و بانک توسعه ولز، در میان دیگران، از یک یا چند مورد اعمال می شود. شرکت کریپتو پشتیبانی کرده است.

نظر شما درباره کاربران تیرازیس فایل در مورد ارز دیجیتال و قوانین مالی مناسب آن چیست؟