معلمان بیشتر از دانش آموزان از ChatGPT استفاده می کنند. اما چرا؟


هوش مصنوعی ChatGPT قابلیت‌های فنی پیشرفته‌ای مانند کدنویسی، نوشتن مقاله، پاسخ‌گویی به سؤالات کاربردی و غیره را در اختیار میلیون‌ها کاربر اینترنتی قرار داده است و این ویژگی‌ها نگرانی‌هایی را در مورد آینده حوزه آموزش ایجاد کرده است. برخی از مردم نگران هستند که هوشمندی چت بات و دسترسی گسترده به سیل اطلاعات در همه زمینه ها باعث افزایش تقلب در بین دانش آموزان شود.

اکنون یک نظرسنجی در ChatGPT نتایج بسیار شگفت انگیزی را نشان می دهد. بر اساس داده های به دست آمده از این مطالعه، معلمان در واقع بیشتر از دانش آموزان از چت ربات های هوش مصنوعی استفاده می کنند.

به گزارش ZDNet، بنیاد خانواده والتون مطالعه ای را در مورد استفاده از ChatGPT در بین دانش آموزان و معلمان انجام داد که نشان داد 51 درصد از 1000 معلم مورد بررسی از چت ربات هوش مصنوعی OpenAI استفاده کرده اند. علاوه بر این، 41٪ از آنها می گویند که حداقل یک بار در هفته از ChatGPT استفاده می کنند.

این در حالی است که نتیجه مطالعه والتون نشان می دهد که تنها یک سوم دانش آموزان از ChatGPT برای انجام برخی از وظایف خود در مدرسه استفاده کرده اند.

حرفه معلمی نیاز به تفکر خلاق روزانه دارد. وقتی وارد کلاس می شوید، همه چیز از برنامه درسی گرفته تا چیدمان صندلی، دیدگاه معلم را منعکس می کند.

ChatGPT یک ابزار عالی برای کمک به معلمان است که خلاقانه فکر کنند. بر اساس مطالعه والتون، از هر 10 معلم، سه نفر از ربات‌های چت برای انجام کارهایی مانند برنامه‌ریزی درسی، ایده‌های خلاقانه برای کلاس‌ها و ایجاد دانش پس‌زمینه برای آموزش دروس به دانش‌آموزان استفاده کرده‌اند.

با ChatGPT می توانید ایده های بسیار جالبی برای انجام کارهای مختلف دریافت کنید. مشارکت‌های خلاقانه ربات چت می‌تواند حتی فراتر از کلاس درس مفید باشد، از جمله ایده‌های تمرین روزانه، دستورالعمل‌های آشپزی، ایده‌های تاریخ و موارد دیگر.

سه چهارم معلمانی که در نظرسنجی والتون شرکت کردند معتقدند که ChatGPT می تواند به رشد آنها به عنوان یک مربی کمک کند. دو سوم از این افراد نیز ترجیح می دهند که مردم وقت خود را صرف توسعه راه حل هایی برای ترکیب ChatGPT با آموزش و یادگیری کنند.

نتایج به دست آمده از مطالعه اخیر والتون با واکنش های قبلی معلمان به هوش مصنوعی بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، در اوایل سال جاری، اداره آموزش شهر نیویورک دسترسی به چت بات ChatGPT را برای کارکنان و دانش آموزان محدود کرد.