معرفی 33 ابزار هوش مصنوعی رایگان; دستیاران همه جانبه


گروه دیگری از پلتفرم های مبتنی بر هوش مصنوعی برای ایجاد متون تبلیغاتی، علمی، ادبی و حتی شاعرانه طراحی و آموزش داده شده اند. البته هنوز نمی توان انتظار زیادی از آنها داشت. اما در کل، نتیجه شگفت انگیز است.

دستیار نوشتن PicsArt AI Writerدستیار نوشتن مبتنی بر هوش مصنوعی PicArt می تواند به سرعت متن های مختلفی را تولید کند که می توانید از آنها در وب سایت یا صفحات رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید. در قسمت معرفی این ابزار ادعا شده است که می تواند محتوایی مطابق با استانداردهای سئو تولید کند. البته بهترین کارایی این دستیار نوشتاری مبتنی بر هوش مصنوعی در تولید متون انگلیسی به دست می آید.

هوش مصنوعی NotionAIبا کمک این هوش مصنوعی می توان به راحتی با دستورات به خلاصه سازی، ایجاد جدول از متن، تغییر لحن پاراگراف، ویرایش اشتباهات دستوری و املایی، ترجمه، بازنویسی متن پرداخت. استفاده از این ابزار برای 20 سفارش رایگان است. اما برای ادامه، باید حداقل اشتراک ماهانه 10 دلار خریداری کنید.

در این گروه از ابزارهای هوش مصنوعی می توان از چت بات های ChatGPT، YouChat و Poe برای نوشتن متن نیز استفاده کرد.

ابزار هوش مصنوعی برای خلاصه سازی

خلاصه‌نویسی یکی از راه‌های مهم یادگیری است که گاهی اوقات می‌تواند به یک فرآیند خسته‌کننده تبدیل شود. بنابراین، با کمک هوش مصنوعی، ممکن است بتوانید روند خلاصه سازی را کوتاه کنید. ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی شده اند که می توانند همه چیز را از متن گرفته تا ویدیوهای یوتیوب خلاصه کنند.

برنامه Eightify: خلاصه سازی متنی ویدیوهای یوتیوب به همراه نکات برجسته که با کلیک روی آنها می توان به همان قسمت ویدیو هدایت کرد، Eightify را به یکی از ابزارهای مفید مبتنی بر هوش مصنوعی تبدیل می کند. این ابزار اجازه می دهد تا سه خلاصه رایگان در هفته. البته فقط برای ویدیوهایی که کمتر از یک ساعت هستند و بیش از 30000 بازدید دارند. می توانید افزونه اپلیکیشن را در گوگل کروم نصب کنید و به راحتی از امکانات آن بهره مند شوید.

وب سایت Summarize.tech: این وب سایت همچنین بستر هوش مصنوعی را برای جمع بندی ویدیوهای طولانی در اختیار کاربران قرار می دهد. فقط باید وب سایت را بارگذاری کنید و لینک ویدیوی مورد نظر از یوتیوب را در وب سایت قرار دهید. این ابزار خلاصه سازی توسط هوش مصنوعی ChatGPT پشتیبانی می شود.

پلاگین هوش مصنوعی Gimme Summary: یک افزونه رایگان قابل نصب در گوگل کروم است که برای خلاصه کردن مطالب مقالات در وب سایت ها استفاده می شود. این افزونه متون مبتنی بر ChatGPT را خلاصه می کند. ظاهراً این افزونه با درخواست از ChatGPT برای فشرده سازی متن کار می کند. می توان گفت استفاده از این ابزار میانبری برای بهره مندی از ChatGPT است. طبق آزمایشات، Gimme Summary خیلی سریع نیست.

پلت فرم SkimIt.ai: این ابزار به دریافت خلاصه مقالات از طریق ایمیل کمک می کند. کافیست آدرس مقاله را به ایمیل این پلتفرم ارسال کنید و پس از 10 دقیقه خلاصه مقاله را از طریق ایمیل دریافت کنید. همچنین با افزودن ایمیل دوستان خود در سی سی می توانید مقاله را همراه با خلاصه برای آنها ارسال کنید.

افزونه WordTune Read: یک افزونه رایگان قابل نصب برای گوگل کروم است که می تواند با تکیه بر هوش مصنوعی، همه چیزهایی را که در اینترنت می بینید، از مقالات گرفته تا فایل های پی دی اف و ویدیوها، خلاصه کند. استفاده از این ابزار برای خلاصه نویسی مقالات دارای محدودیت سه در ماه است و پس از آن برای بهره مندی از امکانات آن باید اشتراک سالانه 120 دلاری خریداری کنید.

برنامه OtterPilot: ابزار هوش مصنوعی OtterPilot در قالب افزونه گوگل کروم و اپلیکیشن iOS و اندروید ارائه شده است و به کاربر این امکان را می دهد تا نسخه متنی رونویسی شده صدا را داشته باشد و بدون نیاز به برداشتن قلم در جلسات آنلاین یادداشت برداری کند. یا تایپ کنید بنابراین کاربر می تواند این اپلیکیشن را به گوگل میت یا زوم یا تیم های مایکروسافت متصل کند و به راحتی یک خلاصه متنی از تماس تصویری داشته باشد. استفاده از این ابزار به مدت 30 دقیقه در هر تماس و 300 دقیقه گفتار به متن در ماه رایگان است و پس از آن باید 17 دلار اشتراک ماهانه خریداری کرد.

وب سایت Sonoteller.ai: وب سایتی است که با وارد کردن لینک یک آهنگ از یوتیوب می توانید تحلیلی از محتوای متن آهنگ، آلات موسیقی به کار رفته در آهنگ، سبک موسیقی و حال و هوای آن آهنگ دریافت کنید. استفاده از این ابزار نیز رایگان است.

هوش مصنوعی برای تبدیل گفتار به متن