معرفی 11 مورد از بهترین ابزارها و نرم افزارهای طراحی UI UX


طراحان UI/UX 🎨 تمام تلاش خود را می کنند تا بهترین و ساده ترین راه را برای استفاده از یک محصول بیابند. نرم افزارهای مختلفی برای طراحی با این هدف وجود دارد. در این مقاله از Enzel Web 11 مورد از بهترین ابزارها و نرم افزارهای طراحی UI UX را معرفی می کنیم.

معرفی و دانلود بهترین نرم افزار UX UI

11 ابزار برتر که باید به عنوان یک طراح UI/UX تسلط داشته باشید

نرم افزارهای مختلفی برای طراحی UI وب سایت ها، بازی ها و … وجود دارد که با استفاده از بهترین نرم افزار تجربه کاربری و طراحی رابط کاربری می توانید این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. در این مقاله از Enzel Web قصد داریم بهترین ابزارهای مورد نیاز برای UI UX را معرفی کنیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

نسخه کامل برنامه های معرفی شده را می توانید از سرویس های داخلی دانلود و نصب کنید.

نرم افزار طراحی UI و UX Figma cloud

بهترین نرم افزار طراحی رابط کاربری

Figma یک نرم افزار طراحی مبتنی بر ابر است. استفاده از این نرم افزار UI UX بسیار ساده است. این ابزار دارای عناصر از پیش طراحی شده است و می توانید از آنها ایده بگیرید و یا طرح آنها را به دلخواه تغییر دهید. با کمک این برنامه می توانید به صورت همزمان با همکاران خود روی یک پروژه کار کنید. به این ترتیب می توانید طرح ها را سریعتر بسازید.

بهترین نرم افزار رابط کاربری: Sketch

بهترین نرم افزار طراحی رابط کاربری

برنامه Sketch یکی دیگر از نرم افزارهای UI UX است که می توانید از آن استفاده کنید. این برنامه ویژگی های متنوعی دارد و به طراح این امکان را می دهد که ایده های خود را به راحتی پیاده کند. این برنامه همچنین دارای عناصر UI از پیش طراحی شده است که طراح می تواند از آنها برای طراحی استفاده کند. این برنامه از پلاگین ها پشتیبانی می کند. به این ترتیب می توانید عملکرد برنامه را افزایش دهید.

بهترین نرم افزار طراحی رابط کاربری InVision

بهترین نرم افزار طراحی رابط کاربری

InVision نیز برنامه ای مناسب برای طراحی UI اپلیکیشن و … با این برنامه می توانید به راحتی طراحی خود را تست کنید. به این ترتیب می توانید متوجه شوید که آیا طراحی شما واقعا کار را برای کاربران آسان می کند یا خیر. با این برنامه می توانید به راحتی طرح های خود را به اشتراک بگذارید و با دیگران همکاری کنید. با این برنامه می توانید نسخه های مختلف طرح خود را مدیریت کنید و تغییرات ایجاد شده را بهتر مدیریت کنید.

طراحی رابط کاربری وب سایت و… با Adobe XD

بهترین نرم افزار طراحی رابط کاربری

Adobe XD برنامه دیگری است که طراحان رابط کاربری و تجربه کاربری می توانند از آن استفاده کنند. با این برنامه به راحتی می توانید نمونه های اولیه، وایرفریم و … را طراحی کنید.این برنامه دارای ابزارهای کاربردی مختلفی است. این اپلیکیشن کاربران زیادی دارد که منابع و تجربیات خود را به اشتراک می گذارند. این برنامه با سایر نرم افزارهای Adobe سازگار است و می توانید با برنامه هایی مانند فتوشاپ کار کنید. در نتیجه می توانید طرح های خود را از برنامه های دیگر به این برنامه منتقل کنید.

ابزار طراحی UI نقشه جریان

بهترین نرم افزار طراحی رابط کاربری

FlowMapp ابزار قدرتمندی است که با آن می توانید به سرعت نمودارهایی با جزئیات بالا ایجاد کنید که تجربه کاربر را هنگام استفاده از یک وب سایت یا نرم افزار نشان می دهد. استفاده از این برنامه آسان است و به راحتی می توانید نمودارها را ایجاد و ویرایش کنید. ویژگی مثبت این برنامه امکان همکاری با دیگران است. تیم شما به راحتی می تواند به طور همزمان روی یک پروژه کار کند.

طراحی UI بازی و… با Proto.io

طراحی رابط کاربری بازی

Proto.io یک ابزار محبوب در بین طراحان UI/UX است. با کمک این برنامه می توانید نمونه های اولیه مختلفی ایجاد کنید. در این برنامه عناصر رابط کاربری از پیش طراحی شده وجود دارد. امکان ساخت عناصر سفارشی نیز وجود دارد. امکان همکاری با دیگران وجود دارد. علاوه بر این، به راحتی می توانید طرح های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

برنامه طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری Balsamiq

طراحی رابط کاربری بازی

Balsamiq یک ابزار شناخته شده است که استفاده از آن بسیار ساده است. رابط کاربری ساده این برنامه این امکان را برای طراحان فراهم کرده است که آثار خود را در مدت زمان کوتاهی خلق کنند. این برنامه برای مبتدیان نیز مناسب است زیرا به آنها اجازه می دهد تا مراحل کار خود را به دقت بررسی کرده و روند تغییرات را دنبال کنند. عناصر از پیش طراحی شده در این برنامه وجود دارد. البته، شما همچنین می توانید عناصر خود را ایجاد کنید.

برای آشنایی با برنامه های ساخت لوگو، 15 مورد از بهترین سایت های رایگان ساخت و طراحی لوگو را بخوانید.

برنامه طراحی UI/UX: Framer

طراحی رابط کاربری بازی

Framer یک برنامه قدرتمند است که به کاربران اجازه می دهد طرح های پیچیده خود را ایجاد کنند. اگر به دنبال برنامه ای برای جایگزینی Figma هستید می توانید از این برنامه استفاده کنید. با کمک این برنامه می توانید در مدت زمان کوتاهی انیمیشن و ریز تعامل ایجاد کنید. در واقع طرح های خود را زنده کنید. با وجود حرفه ای بودن، استفاده از این برنامه ساده است و ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

نرم افزار طراحی UI برای وب سایت و … Axure

طراحی رابط کاربری بازی

Axure یکی دیگر از برنامه های محبوب است که طراحان UI و UX می توانند از آن استفاده کنند. طراحان می توانند به کمک این برنامه وایرفریم، نمونه اولیه و … بسازند. در واقع آنها می توانند همه این کارها را در یک مکان انجام دهند. طراحی جزئیات با این برنامه آسان است و می توانید با هم تیمی های خود کار کنید و همکاری کنید.

نرم افزار طراحی رابط کاربری اندروید و.. مارول

نرم افزار ui ux

مارول یک برنامه نمونه سازی است. با این برنامه می توانید این کار را در مدت زمان کوتاهی انجام دهید و طرح های خود را به نمونه اولیه تبدیل کنید. علاوه بر این، می توانید نظر دیگران را در مورد طراحی خود جویا شوید و آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید. شما همچنین می توانید روی یک پروژه با هم تیمی های خود کار کنید. این برنامه ابزارهای زیادی دارد.

ابزار آنلاین برای طراحی رابط و تجربه کاربر Wireframe.cc

نرم افزار ui ux

اگر به دنبال یک ابزار آنلاین برای طراحی Wireframe هستید، می توانید از Wireframe.cc استفاده کنید. می توانید از این ابزار در وب سایت خود استفاده کنید. استفاده از آن نیز رایگان است. رابط کاربری ساده و مینیمال این ابزار به طراح کمک می کند تا طرح های خود را به راحتی انجام دهد. طراحی همزمان نیز امکان پذیر است. این بدان معناست که شما می توانید روی یک پروژه با هم تیمی ها و همکاران خود کار کنید. همچنین امکان بررسی و سنجش تجربه کاربری وجود دارد.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Enzel Web به معرفی بهترین نرم افزار برای طراحی UI UX پرداختیم. از کدام برنامه برای این کار استفاده می کنید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.