معرفی و دانلود 11 تا از بهترین برنامه های لرزه نگار برای آیفون


یکی از حوادث طبیعی که هر از گاهی همه ما را غافلگیر می کند زلزله است. اگر از آن دسته افرادی هستید که در مناطق زلزله خیز زندگی می کنید، داشتن اپلیکیشن لرزه نگار در گوشی شما ضروری است. با استفاده از این برنامه ها می توانید فعالیت لرزه ای زمین را مشاهده کرده و اخطار دریافت کنید. در این مطلب از تیرازیس فایل به معرفی و دانلود 11 مورد از بهترین برنامه های لرزه نگار برای آیفون می پردازیم پس با ما همراه باشید.

دانلود برنامه لرزه نگار برای آیفون

دانلود اپلیکیشن ردیابی زلزله برای آیفون

شاید در گذشته باید ساعت ها منتظر می ماندیم تا خبر زلزله از تلویزیون پخش شود. یا اصلاً نمی‌توانستیم فعالیت‌های لرزه‌ای را در اطراف محل سکونت خود تشخیص دهیم. اما خوشبختانه در حال حاضر و با پیشرفت گسترده فناوری، ردیابی زلزله در سراسر جهان آسان است. برای این کار فقط به یک اپلیکیشن لرزه نگار آیفون نیاز دارید.

می توانید برنامه های زیر را از اپ استور یا سرویس های داخلی دانلود و نصب کنید.

اپلیکیشن هشدار زلزله آیفون QuakeFeed

می توان گفت این برنامه بهترین برنامه برای هشدار زلزله در لیست پیش رو است. هنگامی که برنامه را نصب و اجرا می کنید، در صفحه اول لیستی از زلزله های اخیر در سراسر جهان را مشاهده می کنید. این زمین لرزه ها بر اساس تاریخ وقوع آنها مرتب شده اند. اما با تابع مرتب سازی برنامه می توانید زمین لرزه ها را بر اساس عمق، فاصله و بزرگی آنها مرتب کنید. با استفاده از این اپلیکیشن می توانید یک منطقه را مشخص کنید و برنامه هنگام وقوع زلزله در آن منطقه به شما هشدار می دهد. یکی دیگر از ویژگی های QuakeFeed ردیابی آتش سوزی در جنگل ها است. این ویژگی در نسخه پولی برنامه قابل مشاهده است.

برنامه هشدار زلزله آیفون QuakeFeed

اپلیکیشن لرزه نگار آیفون MyShake

این برنامه لرزه نگار آیفون توسط دانشگاه کالیفرنیا، برکلی توسعه یافته است. برنامه MyShake از سیستم ShakeAlert سازمان زمین شناسی ایالات متحده استفاده می کند. هنگامی که زلزله رخ می دهد، یک هشدار صوتی بلند توسط برنامه با مضمون ” رها کنید، بپوشانید و نگه دارید” به شما داده می شود. حتی زمانی که گوشی شما در حالت بی صدا یا فوکوس است، باید منتظر این هشدار باشید.

اپلیکیشن لرزه نگار MyShake برای آیفون

برنامه لرزه نگاری My Earthquake Alerts & Feed برای آیفون

این برنامه همچنین دارای یک سرویس خبری است که زلزله های اخیر در سراسر جهان را به شما نشان می دهد. با استفاده از این اپلیکیشن لرزه‌سنج آیفون، حتی می‌توانید زمین‌لرزه‌های گذشته را جستجو کرده و آنها را بر اساس منطقه و بزرگی مرتب کنید. برنامه My Earthquake Alerts & Feed نقشه ای دارد که می توانید از آن برای شناسایی خطوط گسل استفاده کنید. نسخه حرفه ای این برنامه از ساعت های هوشمند اپل نیز پشتیبانی می کند.

برنامه هشدار زلزله برای آیفون

برنامه لرزه نگار Earthquake+

شاید بتوان این برنامه را یکی از ساده ترین برنامه های لرزه نگاری دانست. برنامه EarthQuake+ فهرستی از زمین لرزه های اخیر را به شما نشان می دهد و می توانید برای دریافت اطلاعات کامل درباره آن، روی هر کدام ضربه بزنید. این برنامه از ساعت های هوشمند اپل پشتیبانی می کند و می توانید هشدارهای سفارشی را برای نمایش در اپل واچ خود تنظیم کنید.

اپلیکیشن لرزه نگار آیفون EarthQuake+

برنامه IOS Earthquakes – آخرین و هشدار

هنگامی که برنامه را نصب می کنید، از شما خواسته می شود که از بین 22 منبع لرزه ای مختلف، مانند USGS و غیره، انتخاب کنید. شما می توانید صفحه اول این برنامه را با توجه به حداکثر بزرگی، منطقه و تاریخ زلزله فیلتر کنید. اپلیکیشن لرزه نگار آیفون از سرویس نقشه خود اپل برای نمایش مکان ها و نماهای مختلف استفاده می کند. اگر به دنبال یک ردیاب زلزله خوب هستید، Earthquakes – Latest & Alert می تواند یک گزینه عالی باشد.

برنامه هشدار زلزله برای آیفون

برنامه لرزه نگار LastQuake

این یکی از قدیمی ترین برنامه های لرزه نگاری است، اما دقت بالایی دارد. این برنامه تاریخ، زمان، مکان و منطقه دقیق هر گونه فعالیت لرزه ای را به شما نشان می دهد. حتی نقشه ای دارد که نشان می دهد کدام مناطق بیشتر تحت تاثیر زلزله قرار گرفته اند. از دیگر ویژگی های این برنامه می توان به قسمت Near Me در آن اشاره کرد. این بخش به شما می گوید که آیا اخیراً در منطقه شما زلزله ای رخ داده است یا خیر. LastQuake همچنین دارای نکات ایمنی در برابر زلزله یا سونامی است و می توانید تجربه خود را از زلزله اخیر ثبت کنید.

هشدار زلزله در آیفون با برنامه های کاربردی

هشدارها، نقشه و اطلاعات مربوط به زلزله + برنامه آیفون

برنامه Earthquake+ Alerts, Map & Info نیز فهرستی از زمین لرزه های اخیر را به شما نشان می دهد. اما با این تفاوت که می بینید چند نفر با زدن روی هر کدام گفتند که این زلزله را احساس کرده اند. از دیگر ویژگی های این برنامه می توان به اطلاعات سونامی، هشدارهای منطقه ای و فیلترهای دقیق برای شخصی سازی اشاره کرد.

هشدارها، نقشه و اطلاعات مربوط به زلزله + برنامه آیفون

برنامه لرزه نگار آیفون زلزله: صلیب سرخ آمریکا

این اپلیکیشن لرزه نگار آیفون علاوه بر هشدار در مورد زلزله، آموزش هایی با تست های سرگرم کننده نیز دارد. زلزله: اپلیکیشن صلیب سرخ آمریکا به شما می آموزد که قبل از وقوع زلزله چه کاری انجام دهید تا به مکان ها و پناهگاه های امن برسید.

نمایی از فضای داخلی زلزله: اپلیکیشن آیفون صلیب سرخ آمریکا

اپلیکیشن لرزش ردیاب

با این اپلیکیشن لرزه نگار iOS متوجه خواهید شد که آیا زمین لرزه های زیادی در اطراف شما وجود دارد یا در کجا اتفاق می افتد. برنامه Tremor Tracker تصویری از زمین در اختیار شما قرار می دهد که می توانید آن را بچرخانید تا ببینید روی زمین چه اتفاقی می افتد.

نمایی از نقشه سیاره زمین در اپلیکیشن Tremor Tracker

برنامه اعلام زلزله آیفون شبکه زلزله

این برنامه قابلیت هشدار در زمان وقوع زلزله را برای اکثر کشورهای جهان دارد. در این برنامه زمين لرزه پیمانه آیفون شما تو می توانی هر گونه فعالیت ها این یک زلزله را گزارش می کند که برنامه در سیستم خود ذخیره می کند. همچنین با استفاده از چت روم موجود در برنامه تو می توانی تبادل اطلاعات با افراد دیگر در هنگام وقوع زلزله برنامه زمين لرزه شبکه ادعا می کند که تنها سیستم هشدار دهنده است زلزله بوده است می توان قبل از وقوع به شما هشدار می دهد. کاربران این برنامه آنها می توانند در صورت تشخیص زلزله، پیام ها یا ایمیل ها برای مخاطبان خود ارسال کنید

فضای داخلی برنامه اعلام زلزله آیفون شبکه زلزله

دانلود برنامه آتشفشان و زلزله برای آیفون

همانطور که از نام اپلیکیشن Volcanoes & Earthquakes پیداست، این اپلیکیشن اطلاعات مفیدی در مورد آتشفشان ها نیز در اختیار شما قرار می دهد. این برنامه لرزه نگار آیفون داده های خود را از بیش از 25 منبع، از جمله سازمان زمین شناسی ایالات متحده، دریافت می کند. با استفاده از آن می توانید از اخبار مربوط به زلزله و آتشفشان ها، هشدارهای قبلی و توصیه های مختلف مطلع شوید.

بخش های مختلف برنامه آتشفشان و زلزله

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله سعی شده است لیستی از بهترین اپلیکیشن های لرزه نگار آیفون بررسی شود. با استفاده از برنامه های ذکر شده در بالا می توانید اخبار زلزله در سراسر جهان را دنبال کنید. اگر تجربه کار با این برنامه ها را دارید. می توانید تجربه خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.