معاون فنی شرکت ارتباطات زیرساخت: اختلالات اینترنت رفع می شود


سهراب ابداغ شب گذشته در گفت و گو با خبرنگار 21 خبر از مردم عذرخواهی کرد و گفت: با توسعه شبکه به زودی اختلال در اینترنت ثابت برطرف می شود.

وی در این گفت و گوی تلویزیونی درباره علت این اختلالات گفت: با توجه به حجم تردد در داخل کشور و توسعه ای که باید صورت گیرد، به طور موقت شاهد افت ترافیک هستیم که با دور زدن این مشکل در حال رفع است. تلاش شبانه روزی همکاران شرکت ارتباطات زیرساخت انشاالله که به زودی دیگر این مشکل پیش نخواهد آمد.»

به گزارش ایسنا، به گفته معاون فنی شرکت زیرساخت ترافیک شبکه که شامل استفاده برای مدارس و … می شود، در شبکه داخلی اتفاق می افتد و در راستای توسعه ای که قرار است انجام شود، این مشکل برای آن دسته از افراد کسانی که از اینترنت ثابت استفاده می کنند قطعا حل خواهد شد.

همچنین در ادامه این بخش خبری امیر لاجوردی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: بسترها و پیام رسان های داخلی بدون مشکل مشغول خدمت رسانی به هموطنان عزیز هستند. به گفته وی، مشکل مرکز تبادل ترافیک کشور حل شده و وضعیت خدمات داخلی به حالت عادی بازگشته است.

پیش از این شرکت ارتباطات زیرساخت دلیل بروز اختلالات در اینترنت را مشکلات فنی در راستای توسعه شبکه اعلام کرده و از مردم برای حل این مشکل صبور خواسته بودند.

شبکه خبر همچنین اعلام کرد که کاربران در صورت ادامه اختلال، نوع اختلال و پلتفرم مختل شده به شماره 1000600 پیامک کنند.

قطعی اینترنت از بعدازظهر سه شنبه آغاز شد و دسترسی به پلتفرم های داخلی، برخی وب سایت ها، خدمات و پیام رسان های داخلی را تحت تاثیر قرار داد.