معامله گران ارزهای دیجیتال تنها در 24 ساعت 202 میلیون دلار از دست دادند زیرا ارزش بیت کوین سقوط کرد.


بازار ارزهای دیجیتال دیروز به طور ناگهانی سقوط چشمگیری را تجربه کردند. قیمت هر واحد بیت کوین برای اولین بار در سه ماه گذشته به زیر 20000 دلار سقوط کرد و معامله گران و سرمایه گذاران در حال حاضر نزولی هستند.

طبق داده‌های CoinGlass، معامله‌گران آتی ارزهای دیجیتال تنها در ۲۴ ساعت حدود ۲۰۲ میلیون دلار ضرر کرده‌اند.

یک معامله گر در بازارهای آتی می تواند چندین برابر سرمایه خود را از طریق اهرم وارد معامله کند. در این شرایط، اگر بازار برخلاف جهت معامله پیش رود، بر اساس مقدار پول اولیه و اهرم، کل موجودی حساب معامله‌گر با رسیدن به سطح معینی از قیمت نقد می‌شود.

داده‌های CoinGlass همچنین نشان می‌دهد که بیت‌کوین و اتریوم از محبوب‌ترین ارزهای رمزنگاری شده در بین معامله‌گران در روزهای اخیر بوده‌اند.

نوشته شده توسط بیت کوینیست، بالاترین سطح انحلال معامله گران ارزهای دیجیتال به اواسط ژانویه باز می گردد. در آن زمان حرکت نزولی بازار باعث شد بیش از 490 میلیون دلار سرمایه معامله گران در یک روز از بین برود.

کاهش شدید ارزش بازار ارزهای دیجیتال در چند روز اخیر به دلیل تحولاتی است که در این زمینه رخ داده است. به عنوان مثال، بانک رمزنگاری Silvergate تعطیلی فعالیت های خود را در 9 مارس 2023 اعلام کرد.

از سوی دیگر لتیشیا جیمز، دادستان کل نیویورک اخیراً شکایتی رسمی علیه صرافی محبوب Kocoin ارائه کرده است. این اقدام نشان می دهد که کوکوین اوراق بهادار را بدون ثبت نام لازم برای فروش، خرید و فروش عرضه کرده است.

علاوه بر این، برخی از عوامل خارجی فراتر از حوزه ارزهای دیجیتال، مانند پیش‌بینی‌های اخیر فدرال رزرو ایالات متحده، بر این بازار تأثیر گذاشته است. پاولرئیس فدرال رزرو در مقابل کمیته بانکی سنای ایالات متحده اعلام کرد که چشم انداز اقتصادی در این سه ماهه مطابق با انتظارات پیش نمی رود.