مشکل ویندوز 11 با گرافیک یکپارچه اینتل پس از گذشت چندین ماه هنوز برطرف نشده است


اگر از گرافیک یکپارچه اینتل استفاده می کنید و با برنامه های DirectX مشکل دارید، ممکن است به دلیل قدیمی بودن درایورهایی باشد که با به روز رسانی های اخیر ویندوز ارائه شده اند.

مایکروسافت می گوید ویندوز 11 ممکن است باعث ایجاد برخی خطاها در گرافیک اینتل شده باشد. این آپدیت خیلی جدید نیست و حتی اگر در چند هفته اخیر آپدیت نکرده باشید، احتمالاً تحت تاثیر مشکل ذکر شده قرار گرفته اید.

اگر از برنامه های DirectX و Direct3D در محیط ویندوز استفاده می کنید، گرافیک یکپارچه اینتل می تواند برای شما مشکل ایجاد کند. ظهور این باگ ها با انتشار پچ نرم افزاری نوامبر 2022 آغاز شد و به همین دلیل مایکروسافت پس از چند ماه آن را اعلام کرد. این مشکل می تواند کاربران ویندوز 10 و ویندوز 11 را تحت تاثیر قرار دهد. توجه داشته باشید که غول فناوری مستقر در ردموند به طور خاص از واژه گرافیک یکپارچه استفاده کرده و هیچ اشاره ای به گرافیک مجزای Arc A750 و A770 نکرده است.

به گفته DigitalTrends، باگ های مربوط به گرافیک یکپارچه اینتل مربوط به وصله های KB5019980 و KB5019961 برای ویندوز 11 و KB5019959 برای ویندوز 10 است. در حالی که این به روز رسانی ها بسیاری از مشکلات را برطرف کرده اند، اما ممکن است مشکلات جدیدی را ایجاد کرده باشند که قبلا وجود نداشتند. از سوی دیگر، مایکروسافت هیچ راه حلی برای رفع این باگ های جدید ارائه نکرده است.

اما چگونه مایکروسافت می‌تواند مشکلی را که بر بسیاری از رایانه‌های شخصی تأثیر می‌گذارد نادیده بگیرد؟ ظاهراً این اتفاق همیشگی نمی افتد و به همین دلیل ممکن است در چند ماه گذشته مشکلات ذکر شده را بررسی کرده باشد.

مایکروسافت می گوید:

مایکروسافت در حال کار بر روی یک اصلاح جدید است و قصد دارد آن را با به روز رسانی های آینده منتشر کند. در حال حاضر بهترین گزینه برای حل مشکل گرافیک یکپارچه در ویندوز، آپدیت درایورهای گرافیک اینتل است. اگر از درایورهای Blue Team از نسخه 26.20.100.7463 تا 30.0.101.1190 استفاده می کنید ممکن است با باگ ذکر شده مواجه شوید و در حال حاضر بهترین راه حل آپدیت به نسخه های جدیدتر است.

آخرین درایور تحت تأثیر مشکل گرافیک یکپارچه ویندوز (نسخه 30.0.101.1190) در دسامبر 2021 منتشر شد و جای تعجب است که چرا مایکروسافت تاکنون از آن اطلاعی نداشته است. اما اگر از پردازنده های گرافیکی یکپارچه اینتل استفاده می کنید، بهتر است هر چه سریعتر درایورهای گرافیک سیستم خود را آپدیت کنید. راه حل دیگر این است که منتظر بمانید تا مایکروسافت یک وصله نرم افزاری جدید را برای رفع مشکل منتشر کند.