مشکل جدید پیکسل 7: دکمه های تنظیم صدا از جای خود خارج می شوند!


به گفته XDA، کاربران گوگل پیکسل 7 پرو یک مشکل سخت افزاری غیرقابل بخشش را گزارش کرده اند. دکمه های تنظیم صدا در تلفن های آنها در جای خود قرار ندارند و هیچ کس دلیل آن را نمی داند.

این رویداد اولین بار توسط نیک ساتریچ گزارش شد Android Central مطرح شد. او گفت که این اتفاق نادر پس از آن رخ داد که ساتریچ گوشی را از جیب خود بیرون آورد و متوجه شد که دکمه تنظیم صدا پیکسل 7 پرو حذف شده است. پس از بررسی های بیشتر، مشخص شد که دکمه تنظیم صدا برای پیکسل 7 پرو در واقع نسخه بهبود یافته ای است که در Galaxy S22 Ultra استفاده شده است. این سوال پیش می‌آید: اگر این یک نسخه پیشرفته است، چرا از جای خود خارج شده است؟

متاسفانه این تنها مورد گزارش شده نیست. کاربران از سال 2022 به دلیل از دست دادن دکمه های برجسته صدا در تلفن های خود شکایت داشتند. 9to5Google گزارش های مشابهی پیدا کرده است، حتی کاربران Reddit نیز به همین موضوع اشاره کرده اند. یکی دیگر از کاربران پیکسل 7 گزارش داد که “دکمه گوشی خود را جدا شده در کناره گوشی پیدا کرده است.” بدتر این بود که “همچنین همان دکمه هایی که از جای خود افتاده بودند را گم کرد.”

9to5 متوجه شده است که نمایندگان گوگل به برخی از کاربران اطلاع داده اند که مشکلی مانند این خارج از ضمانت دستگاه است. با این حال، ساتریچ از گوگل خبر دریافت کرد که آنها “از این موضوع آگاه هستند” و به زودی در تماس خواهند بود. شاید گوگل بتواند راه حل مناسبی پیدا کند، زیرا گوگل همچنان شکایات بیشتری دریافت می کند.

این اولین بار نیست که پیکسل های گوگل با مشکلات سخت افزاری مواجه می شوند. برخی از مشتریان پیکسل 7 گزارش داده اند که شیشه دوربین عقب خود به خود می ترکد. ظاهرا این اتفاق زمانی می افتد که کاربران گوشی را از جیب خود بیرون می آورند. کاربرانی که مشکل را به گوگل گزارش کرده‌اند، تجربیات متفاوتی با خدمات و پاسخ‌گویی این شرکت داشته‌اند و برخی تلفن‌های جایگزین دریافت کرده‌اند.