مشکل امنیتی جدید آی‌کلاد ویندوز؛ نمایش تصاویر و ویدیوها به افراد غریبه


نسخه‌ی ویندوزی آی‌کلاد ایرادهای متعددی دارد و در یکی از جدیدترین آن‌ها، کاربران می‌گویند در ذخیره‌سازی عکس و ویدیو با مشکلاتی که می‌شوند. با توجه به آنلاین، از شکایت‌های نسخه‌ی ویندوزی آی‌کلاد باعث خراب شدن برخی از ویدیوهای خاص شده است. علاوه بر گزارش‌هایی از یک مشکل نگران‌کننده وجود دارد که عکس‌های کاربران ویژه را در کتابخانه‌های چندرسانه‌ای افراد غریبه نشان می‌دهند.

مشکل اساسی آی‌کلاد ویندوز چیست؟

مک‌رومرز برخی از شکایت‌هایی که ازطریق انجمن پشتیبانی این وب‌سایت مطرح شده را جمع‌آوری کرده است. به‌گفته‌ی یکی از افرادی که می‌توانند مشکل امنیتی بیشتری داشته باشند، ویدئوهای ثبت شده با آیفون ۱۳ پرو و ​​آیفون ۱۴ پرو به‌درستی با ویندوز همگام‌سازی نمی‌شوند و درنتیجه‌ای که فیلم‌های خاص در همگام‌سازی نسخه‌های ویندوزی این برنامه قرار می‌گیرند، در آن اسکن سیاه‌رنگی در آن‌ها وجود دارد. دیده می‌شود که در آن‌ها را غیرقابل تماشا می‌کند.

بهنوشته 9to5Mac، مشکلی است که واقعاً به‌نظر می‌رسد که به‌نظر می‌رسد برخی دیگر از کاربران عکس‌ها و حتی ویدیوهایی از دیگران، در کتابخانه‌های آی‌کلاد آن‌ها می‌سازند و درنتیجه می‌توانند نشان دهند که این عکس‌ها و ویدیوها را به کتابخانه‌های آی‌کلاد دیگر کاربران می‌دهند.

یکی از افرادی که نمی‌توانند مشکل آی‌کلاد ویندوز قرار بگیرند می‌گوید:

نسخه‌ی ویندوزی آی‌کلاد، ویدیوهای ضبط‌شده با آیفون ۱۴ پرو مکس را می‌کند و درنتیجه فیلم‌ها را به صورت سیاه‌وسفید با خطوط روی آن‌ها نشان می‌دهد. در موارد نادر، عکس‌های ناشناخته‌ای که احتمالاً به حساب آی‌کلاد سایر کاربران در کتابخانه‌های افراد دیگر می‌شوند مربوط می‌شود. من تصاویری در حساب آیکلاد خود مشاهده کردم که قبلاً هرگز آن‌ها را ندیده‌اند و در واقع عکس‌هایی از بازی‌های فوتبال و موارد دیگر به من نشان داده شده است. این مشکل نگران‌کننده است و احساس امنیت را هنگام استفاده از آی‌کلاد ازبین می‌برد.

مقاله مرتبط:

به‌نظر می‌رسد که در بالا ذکر شده است، روی برنامه‌های اختصاصی آی‌کلاد برای ویندوز تأثیرگذار و ادغام بخش Photos فضای ذخیره‌سازی ابری اپل با ویندوز ۱۱ که اخیراً انجام شد، تحت‌تأثیر آن قرار نگرفته است. مطمئناً این مشکل یکی از مسائل مرتبط با سرورهای اپل است و مایکروسافت در آن نقشی ندارد.

اگر شما هم از ویندوزهای آی‌کلاد استفاده می‌کنید و با مشکل نمایش تصاویر و ویدیوهای دیگران در کتابخانه‌های خود مواجه می‌شوید، تجربه‌ی خود را در بخش نظرات و سایر کاربران به‌اشتراک بگذارید.