مشکلات موجود در کارخانه آیفون سیتی احتمالاً درآمد اپل را 8 میلیارد دلار کاهش می دهد


شرکت سرمایه گذاری Piper Sandler انتظار دارد اپل و فاکسکان تولید آیفون 14 پرو را در این ماه افزایش دهند، اما تعداد دستگاه های تولید شده تا پایان سال احتمالا 9 میلیون دستگاه کمتر از پیش بینی های اولیه خواهد بود.

به گفته اپل اینسایدر، دولت چین قرنطینه های مربوط به کارخانه بزرگ فاکسکان در ژنگژو را لغو کرده است. شهر آیفون یا شهر معروف آیفون به پایان رسیده است، اما این کارخانه عظیم هنوز نتوانسته به سطح تولید مورد انتظار برسد.

پایپر سندلر در یادداشتی به سرمایه گذاران گفت که علیرغم مشکلات اخیر، “او معتقد است که اپل هنوز یک برند قوی است”. این شرکت سرمایه گذاری پیش بینی خود از درآمد اپل در این سه ماهه را هشت میلیارد دلار کاهش داده است.

مقالات مرتبط:

کارخانه فاکسکان در ژنگژو بزرگترین کارخانه تولید آیفون در جهان است و بیش از 50 درصد از کل آیفون های جهان در آنجا مونتاژ می شوند. پایپر سندلر می گوید حدود 50 درصد از خط تولید کارخانه ژنگژو به دلیل مشکلاتی که در ماه گذشته رخ داد از معادله خارج شد.

فاکسکان بخشی از تولید آیفون خود را به هند منتقل کرده است، با این حال، تحلیلگران پایپر سندلر می گویند که حجم تولید در هند به اندازه کافی برای جبران کمبودهای اخیر بالا نیست. هند هنوز کمتر از پنج درصد از کل تولید آیفون 14 را به خود اختصاص داده است.

به گفته پایپر سندلر، اپل تمام تلاش خود را می کند تا کاهش تولید آیفون در این ماه را جبران کند. اپل احتمالا تولید آیفون 14 پرو را نسبت به سایر دستگاه ها در اولویت قرار می دهد.