مشکلات ایلان ماسک تمام نشده است. بخش‌هایی از کد منبع توییتر فاش شد


مطابق با به گزارش نیویورک تایمز، پرونده های دادگاه نشان می دهد که بخش هایی از کد منبع توییتر به صورت آنلاین به بیرون درز کرده است. کدهای فاش شده پایه و اساس توییتر هستند و ایجاد این شبکه اجتماعی را ممکن کردند.

طبق پرونده های دادگاه، توییتر برای حذف کد لو رفته از GitHub ادعای نقض حق نسخه برداری کرده است. کمتر از 24 ساعت پس از درخواست توییتر، کد ارسال شده در GitHub حذف شد، با این حال، مشخص نیست که چه مدت کد برای کاربران قابل مشاهده است. همچنین مشخص نیست کد منبع توییتر حاوی چه چیزی است.

در ناحیه شمالی کالیفرنیا، توییتر از GitHub خواسته است تا هویت فردی را که کد منبع را فاش کرده است، فاش کند. توییتر همچنین به دنبال احراز هویت افرادی است که به کد منبع دسترسی پیدا کرده اند و اقدام به دانلود آن کرده اند.

منابع آگاه در مصاحبه ای با نیویورک تایمز گفتند که مدیران توییتر تا حد زیادی بر این باورند که افشای کد منبع نتیجه خرابکاری توسط یک کارمند ناراضی است که در سال گذشته شرکت را ترک کرد. الون ماسک از زمان تصاحب توییتر در سال گذشته، بیش از 80 درصد از کارکنان این شرکت اخراج شده اند.

مدیران توییتر نگران هستند که کد منبع فاش شده، حمله هکرها به توییتر را در آینده آسان‌تر کند. هکرها ممکن است آسیب‌پذیری‌هایی را در این کد منبع پیدا کنند یا به داده‌های کاربران توییتر دسترسی پیدا کنند.