مشخصات پوکو اف 5، قاتل احتمالی پرچمدار 2023 منتشر شد


به گزارش گیزچینا، مشخصات احتمالی پوکو اف 5 چند ماه قبل از رونمایی منتشر شده است و در صورت صحت این موارد، شیائومی می تواند بازار گوشی های میان رده را در اختیار بگیرد.

سری F گوشی های هوشمند هنوز هم هیجان انگیزترین مدل های پوکو هستند. با این حال، گوشی های این خانواده هر سال تا حدودی پیشرفته تر می شوند و در بخش قیمت، اکنون مدل هایی با قیمت بین 200 تا 500 دلار وجود دارد. اگر پوکو F4 و F4 GT دارای ویژگی های رضایت بخشی برای جذب علاقه مندان بودند، مطمئناً جانشینان آن ها می توانند نظر علاقه مندان را به خود جلب کنند.

همانطور که در برگه مشخصات Redmi K60 مشخص است، این گوشی نام Poco F5 را یدک می کشد. مشخصات این گوشی هوشمند تازه رونمایی شده نوید می دهد که آن را به یکی از برترین مدل های میان رده سال 2023 تبدیل کند.

مشخصات احتمالی Poco F5

در حالی که برخی از جزئیات Poco F5 قبلاً در دسترس بود، اکنون مشخصات دیگری نیز منتشر شده است. هر آنچه که تاکنون در مورد Poco F5 می دانیم در زیر به تفصیل آمده است.

منطقی به نظر می رسد که پوکو F5 از آخرین تراشه کوالکام یعنی اسنپدراگون 8 نسل 2 استفاده نکند. زیرا این تراشه مختص پرچمدار شیائومی یعنی شیائومی 13 است. با این حال، تراشه اسنپدراگون 8+ Gen 1 همچنان یکی از قدرتمندترین تراشه های موجود در سال 2023 برای پوکو F5 خواهد بود که عملکرد بهتری از سایر گوشی های هوشمند میان رده دارد.

باتری 5500 میلی آمپر ساعتی Poco F5 نیز باید محدودیت توان گوشی را افزایش دهد. البته ناگفته نماند که در ارزیابی میزان استفاده روزانه از گوشی باید عوامل دیگری را نیز در نظر گرفت. با این حال، با توجه به قابلیت های مدیریت انرژی گوشی های شیائومی، می توان فرض کرد که باتری گوشی باید 2.5 تا 3 روز قبل از نیاز به شارژ دوام بیاورد. باتری 4700 میلی آمپر ساعتی Poco F4 GT شاید یکی از تنها نقاط ضعف آن باشد.

از دیگر ویژگی‌های احتمالی Poco F5 می‌توان به حسگر اثر انگشت زیر صفحه‌نمایش، شارژ سریع سیمی 67 واتی، شارژ بی‌سیم 30 واتی و دوربین سه‌گانه با دوربین اصلی 64 مگاپیکسلی اشاره کرد.

اینکه آیا نسخه GT مانند سال گذشته قبل از نسخه کلاسیک عرضه می شود یا نه، هنوز در هواست و مهمتر از همه اینکه قیمت نسخه های مختلف پوکو F5 هنوز مشخص نیست.

امیدواریم با وجود افزایش قیمت گوشی‌های پرچم‌دار سال 2023، قیمت‌های مدل‌های میان‌رده تا حد زیادی مانند سال 2022 باقی بماند. بنابراین سری Poco F5 با مشخصات فنی چشمگیر و قیمتی کمتر از 500 دلار شایستگی کافی برای جلب توجه در سال 2023 را خواهد داشت.